Gönderen Konu: Tapınak Şovalyeleri  (Okunma sayısı 3618 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tiranın oğlu

• (fwif)
  • Kont
  • *
Tapınak Şovalyeleri
« : 20 Mayıs 2013, 10:10:27 »
Tapınak sovalyeleri 12 yüzyılın son çeyreğinde altın çağını yaşadı.Zaten çoğunuz tapınak şovalyelerini biliyorsunuzdur.Peki bunların şeytana taptığı doğrumu?Hala daha varlar mı ?Hz Süleymanın kasesini buldular mı?Bir de hangi sitede okuduğumu hatırlamıyorum ama onların bulduğu bazı şeyler tüm Hristyanlığı bitirecek türden şeylermiş.Papa o yüzden o kadar yetki vermiş.Ama kensin olarak bilmiyorum
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2013, 10:10:52 Gönderen: fwif »

Çevrimdışı Avros008

• Kont
  • *
  • For mother Krasnodar
Ynt: Tapınak Şovalyeleri
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2013, 10:37:36 »
Sen nasıl bir fantazi romanı okudun ?

Çevrimdışı Tiranın oğlu

• (fwif)
  • Kont
  • *
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2013, 10:39:22 Gönderen: fwif »

Çevrimdışı Bersun

« Yanıtla #3 : 20 Mayıs 2013, 10:39:20 »
Tarihleri ilgili sorularınız konusuna bunu yazarsan daha çok kişi görür, daha iyi cevaplar alırsın.

Çevrimdışı Tiranın oğlu

• (fwif)
  • Kont
  • *
« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2013, 10:39:50 »
Tarihleri ilgili sorularınız konusuna bunu yazarsan daha çok kişi görür, daha iyi cevaplar alırsın.
Tamam
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2013, 10:43:12 Gönderen: fwif »

Çevrimdışı TheVikings

• Senyör
  • *
« Yanıtla #5 : 20 Mayıs 2013, 10:57:21 »
Tapınakçılar hâlâ var diye biliyorum,Rockefeller ve Rotschildler'in emri altında.Aslanyürek Rişar,Haçlı için Kudüs'e geldiğinden beri Tapınakçılar ve Suikastçılar arasında uzun yıllar süren savaşlar oldu,daha sonra devam etti mi bilmiyorum.Tapınakçılar Kutsal Kâse'yi bulup,zengin olduktan sonra oğlancılığa,Baphomet'e tapmaya başladılar.Yine uzun yıllar sonra Papa Tapınakçılar için Dünya'da büyük bir av başlattı.Bir çok büyük üstadları,önemli insanları öldü ve ünvanları,servetleri ve mal varlıklarına el konuldu.Daha sonra İllüminati gibi gizli örgütlerle devam ettiler diye biliyorum.

Çevrimdışı Tiranın oğlu

• (fwif)
  • Kont
  • *
« Yanıtla #6 : 20 Mayıs 2013, 11:04:03 »
Tapınakçılar hâlâ var diye biliyorum,Rockefeller ve Rotschildler'in emri altında.Aslanyürek Rişar,Haçlı için Kudüs'e geldiğinden beri Tapınakçılar ve Suikastçılar arasında uzun yıllar süren savaşlar oldu,daha sonra devam etti mi bilmiyorum.Tapınakçılar Kutsal Kâse'yi bulup,zengin olduktan sonra oğlancılığa,Baphomet'e tapmaya başladılar.Yine uzun yıllar sonra Papa Tapınakçılar için Dünya'da büyük bir av başlattı.Bir çok büyük üstadları,önemli insanları öldü ve ünvanları,servetleri ve mal varlıklarına el konuldu.Daha sonra İllüminati gibi gizli örgütlerle devam ettiler diye biliyorum.
Tapınakçıların bence daha fazla şey buldu ama Papa saklamak istedi.O yüzden böyle birşey yaptı.Tabi bu varsayım ama bana mantıklı geliyor.Ben şeytana filan taptıklarını düşünmüyorum.

Çevrimdışı TheVikings

• Senyör
  • *
« Yanıtla #7 : 25 Mayıs 2013, 10:54:18 »
Baphomet onların kutsal tanrısıdır,açık kanıtları var ama Papa tarafından avlanmalarını kolaylaştırmak için uydurulmuş bir yalanda olabilir.

Çevrimdışı Tiranın oğlu

• (fwif)
  • Kont
  • *
« Yanıtla #8 : 26 Mayıs 2013, 21:34:06 »
Baphomet onların kutsal tanrısıdır,açık kanıtları var ama Papa tarafından avlanmalarını kolaylaştırmak için uydurulmuş bir yalanda olabilir.
Peki bu Baphomet e niye tapmışlar yani insanlar bir anda dinlerinden dönmez.Bir şey biliyorlar mıydı.Çünkü Papayı bile haraca bağlamışlar.

Çevrimdışı TheVikings

• Senyör
  • *
« Yanıtla #9 : 08 Haziran 2013, 10:25:41 »
Hiç bir fikrim yok,aşırı para,ünvan,güç onların yolunu değiştirmiş olabilir,Papa tarafından avlanmalarını kolaylaştırmak için uydurulan bir yalan olabilir(bkz.oğlancılıkla ve Baphomet'e tapmakla suçlanmaları].

Çevrimdışı Swift

• Dük
  • *
  • Hadi Güle Güle
« Yanıtla #10 : 12 Temmuz 2013, 13:53:27 »
Siz yatmadan önce ayaklarının tabanının bütün kısmını yere değdirme tiki olan, yanından geçtiği her direğin alt, tam orta kısmı ve yetişebilirse en üst ve top kısmını avuçlama tiki olan adama sen niye bunu yapıyorsun diye soramıyorsan şeytana tapan adama da niye tapıyorsun diye sorulmaz. Tamamen psikolojik, ruh hastalığı.
düke düke dol dozet yu ve düke düke dal dozetyu ve düke düke dal dozeyet yu deki düşke düke dal duzet yuvediüke dükedal dozet yuvedakdallyöz

-Kendinize iyi bakın.

Çevrimdışı c.

• İmparator
  • *
« Yanıtla #11 : 12 Temmuz 2013, 14:18:53 »
Tapınakçılar değilde Malta Şövalyeleri hala bulunmakta. Hatta bazı üst düzey kuruluşlarda gözlemci üyeler.

Çevrimdışı lordlombak

• Şövalye
  • *
« Yanıtla #12 : 24 Kasım 2013, 00:02:54 »
Efendim Tapınak Şövalyelerinin önemi banker olmalarından ileri gelmekte, kazançları muazzamdı aynı zamanda da güvenilirlerdi. Bu yüzden faiz oranları ile istedikleri gibi oynayabiliyorlar, dönemin koşullarına göre muazzam gelir elde ediyorlardı. Bunları zaten az çok tapınak şövalyelerini araştıran insan biliyordur, onun dışında şeytana tapıyorlar, kutsal kaseyi bulmuşlar gibi şeyler palavradır. Bu adamlara borcu olan üst iktidarlar bunlara karşı birleşip kara propaganda yapıyorlar böylece hem borçlarını ödemek zorunda olmayacaklar hemde onları ortadan kaldırdıktan sonra gelirlerine el koyacaklardı öyle de oldu. Tapınak Şövalyelerinin böyle güme gitmesi çok önemliydi özellikle tefeciler için. Tapınak Şövalyeleri bir imgedir. Masonlarda derecedir. Neden işte bu yüzden bunları böyle harcıyorlarsa o dönemin ticaret erbabları bizi nasıl harcarlar diye çok iyi düşünmüş olmalılar hatta ciddi korkuya kapılıp bir iç birlik meydana getirmiş olabilirler efendim. Tabii detaylı araştırmadım etkilerini ama mantıksal olarak böyle olması gerekir diye düşünmekteyim.

Çevrimdışı unonimus

« Yanıtla #13 : 24 Kasım 2013, 00:14:28 »
Siz yatmadan önce ayaklarının tabanının bütün kısmını yere değdirme tiki olan, yanından geçtiği her direğin alt, tam orta kısmı ve yetişebilirse en üst ve top kısmını avuçlama tiki olan adama

Beni anlatmışsın :P .

Çevrimdışı Tatarullah32

• Şövalye
  • *
  • "Evlere,Kapılarından Girin"
« Yanıtla #14 : 21 Temmuz 2014, 21:42:54 »
Tapınak Şovalyelerini Bilmem de St.Jean Şovalyelerinin Masonluğu kurdukları doğrudur  ;D
"Sizin Üzerinize Kitap İndirmemiz Sizlere Yetmiyor Mu?"

-Mirza Muhammed Ali

Tatarullah32, Bahai inancına mı sahipsiniz ?

Çevrimdışı kobra

• Asil
  • *
« Yanıtla #15 : 24 Temmuz 2014, 02:14:02 »
tapınak şovalyeleri hristiyan'dırlar ancak çok güçlendiklerinde ve krallara posta koymaya başlayınca oğlancılık ve satanistlik gibi iftiralara mazur kalmışlardır ve yok edilmişlerdir.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.