Gönderen Konu: 40 Göktürklü gerçek mi?  (Okunma sayısı 14520 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BANNER

• Yeni Çeri
  • *
  • Atalarımız Avrupa'ya sefere, biz tatile gidiyoruz
    • Profili Görüntüle
40 Göktürklü gerçek mi?
« : 25 Ocak 2012, 15:00:51 »
 İnternette bir şarkısı var ve bir filmden alınmış sahne ile onu süslemişler. Bu olay tarihteki bir Türk destanı mı yoksa bir Türk masalı mı? İnternette fazla bilgi bulamadım.
evet benim resmim  ve çok tatlıyım

Çevrimdışı Reichstag

Ynt: 40 Göktürklü gerçek mi?
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2012, 15:03:19 »
Olay gerçek ama o video Cengizhan filminde Türklerle alakası yok.

Çevrimdışı Franz

« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2012, 20:36:24 »
Olay gerçek ama o video Cengizhan filminde Türklerle alakası yok.
Cengizhanın ordusundada çok sayıda türk var...
moğol impluğunu güçlü bir ülke yapan türk askerleridir...  Eğer türk askeri olmasa moğollar hala küçücük bir ülke olurlardı emin ol
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı Reichstag

« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2012, 20:39:51 »
Ne alakası var ? O film CengizHan filminden 40 Göktürklü ile alakası yok.

Çevrimdışı Jay-Jay Okocha

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2012, 20:43:47 »
Cengizhanın ordusundada çok sayıda türk var...
moğol impluğunu güçlü bir ülke yapan türk askerleridir...  Eğer türk askeri olmasa moğollar hala küçücük bir ülke olurlardı emin ol
;D
Çevrenizden 3-5 kız bulun da getirin şu foruma

Çevrimdışı Franz

« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2012, 20:45:28 »
Moğolların dini inancı budist'di peki moğollar yıkıldıktan sonra kurulan altın orda ilhanlar vb ülkeler neden islama inandı? Bunu merak ediyorum zaten bende sana 40 göktürklü olayını anlatıyor demedim anladıysan
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı Jay-Jay Okocha

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2012, 20:46:32 »
Moğollar hala küçük bir ülke olurdu dedin,2012 yılında Moğol devletine baktığımızda pekte büyük bir devlet sayılmaz. :D
Çevrenizden 3-5 kız bulun da getirin şu foruma

Çevrimdışı bir_dost

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2012, 20:50:52 »
Arkadaşımız bir soru sormuş, onunla ilgilenelim. Moğol-Türk ilişkilerinden bahsetmiyoruz. Ayrıca bazı arkadaşlar imlâ kurallarına dikkat etsinler.
Soruya gelirsek, Kürşad'ın beraberinde 39 kişi ile Çin sarayını basarak imparatoru ele geçirme teşebbüsü doğrudur. Prof.İbrahim Kafesoğlu, Türk Milli Kültürü kitabının 106. sayfasında bundan bahsetmiş. Kendisi de kaynak olarak "Liu, Die chinesischen Nachrichten zur Heschite der Ost-Türken, I, s.127 vd.;II,s.654,656,658-659,663." vermiş.

Çevrimdışı Scipio

• (osmanli askeri)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Ocak 2012, 00:06:23 »
Moğolların dini inancı budist'di peki moğollar yıkıldıktan sonra kurulan altın orda ilhanlar vb ülkeler neden islama inandı? Bunu merak ediyorum zaten bende sana 40 göktürklü olayını anlatıyor demedim anladıysan

Hemen inanmadılar. Önce topraklar paylaşıldı. Sonra Altın Orda Han'ı müslüman oldu.
"The men who went to the moon to export peace, remained on the moon to rest in peace."

Çevrimdışı dys functional

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Ocak 2012, 20:15:57 »

Moğolların kalıcı bir devlet yapısı ve köklü bir kültürü yoktu.Eski güçlerini kaybedince bulundukları yerlerde azınlık oldular.Zamanla asimile olup bulundukları bölgelerin kültürünü ve dinini benimsediler.

Çevrimdışı Kaira

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Şubat 2013, 01:10:38 »
Moğollar hala küçük bir ülke olurdu dedin,2012 yılında Moğol devletine baktığımızda pekte büyük bir devlet sayılmaz. :D
Moğolistan bu günkü Türkiye'den büyük. O videonun olayla bir alakası yok ve müzik de Arslanbek tarafından icra edilen bir müzik. Yani o şarkıen fazla 15 yıllık bir şarkı, onun da olayla bir ilgisi yok. Çin kaynaklarında olayın geçtiği iddia ediliyor,ne kadar doğru bilemem.

Bu arada Moğollar her ne kadar bu gün Türk olarak geçmese de (zaten geçmesi de yanlış olur) kökenlerimiz aynıdır. Türk Mitolojisi ile Moğol Mitolojisi aynı denecek kadar benzerdir. Fakat daha sonradan kültürel açıdan ayrı yollar şeçilmiş.

Çevrimdışı Darkrad

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Strategyturk
« Yanıtla #11 : 05 Şubat 2013, 05:20:25 »
Eğer türk askeri olmasa moğollar hala küçücük bir ülke olurlardı emin ol
;D He canım he.

O değil de bayağı eski bir konuymuş neden yorum yapıldı ki?
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2013, 05:21:37 Gönderen: Darkrad »

Çevrimdışı Little Jacob

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Khal fini laz vos dothrao, vos khal.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 16 Mart 2013, 16:02:47 »
Moğolistan bu günkü Türkiye'den büyük. O videonun olayla bir alakası yok ve müzik de Arslanbek tarafından icra edilen bir müzik. Yani o şarkıen fazla 15 yıllık bir şarkı, onun da olayla bir ilgisi yok. Çin kaynaklarında olayın geçtiği iddia ediliyor,ne kadar doğru bilemem.

Bu arada Moğollar her ne kadar bu gün Türk olarak geçmese de (zaten geçmesi de yanlış olur) kökenlerimiz aynıdır. Türk Mitolojisi ile Moğol Mitolojisi aynı denecek kadar benzerdir. Fakat daha sonradan kültürel açıdan ayrı yollar şeçilmiş.
İlk cümle dışındakilere katılıyorum.

Çevrimdışı Bersun

• Paşa
  • *
  • Paralel Yetkili Abiniz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Mart 2013, 16:58:44 »
İlk cümleye nasıl katılmıyorsun? Moğolistan savaşa girdi de yüzölçümü falan mı küçüldü?

Çevrimdışı Darkrad

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Strategyturk
« Yanıtla #14 : 16 Mart 2013, 17:02:52 »
Adam göreceli olmayan bilimsel hesaplamalarla kesin bir şekilde ölçüm yapılmasıyla varılan bir kanıya " katılmamış " ;D

2+2 bence 4 değil demek gibi bir şey bu.
« Son Düzenleme: 16 Mart 2013, 17:03:11 Gönderen: Darkrad »

Çevrimdışı Little Jacob

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 16 Mart 2013, 17:06:32 »
İlk cümleye nasıl katılmıyorsun? Moğolistan savaşa girdi de yüzölçümü falan mı küçüldü?
Yüzölçümünden mi bahsediyoruz?

Çevrimdışı Reichstag

« Yanıtla #16 : 16 Mart 2013, 17:07:09 »
Yüzülçümünü ne yapıcan moğolistan'ın hiç yeraltı kaynağı yokki.

Çevrimdışı Jagdpanzer

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • الله اكبر Allahu Ekber!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 21 Mart 2013, 17:37:25 »
 Olur olmadık laf etmeyin şu konularda. Kalabalık etmeyin. Bu arada ben de hafta sonu veya diğer haftaya bir Kürşad konusu yazayım bari...
İmana gelin!!!

Dönitz genel ev kursun :smoking:

STURM DER FLAMME: YENİ BÖLÜM GELDİ (30.6.2013): http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=29872.msg424436#msg424436
İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI YAZI DİZİSİNE DE YENİ BÖLÜM GELDİ (30.6.2013): http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=25043.msg583257#msg583257

Gemideki kadınların %10'u hamile kalmış. asg*

YA kim ateyiz ya  :wall:

STURM DER FLAMME DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=29872.msg508380#msg508380

Sikkim çok küçük.

Niye ki Sikkimle oynamak çok eğlencelidir, herkese öneririm.

Darbe yapinca darbe oluyor...

Çevrimdışı Little Jacob

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 21 Mart 2013, 17:49:45 »
Çok güzel olur tbrk*

Çevrimdışı Furkan61

• (Sipahi)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Eskiden tımar vardı, Sipahilik kolaydı.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 12 Nisan 2013, 19:49:39 »
Üniversite birinci sınıftayken bu konu sunum konumdu. Chieh-shuai diye geçer Çin Yıllıklarında Kür Şad. Göktürk prensidir. Abisi ile hiç anlaşamaz. Hatta Çin imparatorunun gözünden düşürmek için iftira bile atar. Abisi ölünce yerine yeğeni geçer. Türkleri eskisi gibi bir araya getirip Çin'den ayırmak için kırk çerisi ile Çin sarayına saldırır ancak hayatını kaybeder. Tesadüf eseri  fırtına kopar imparator dışarı çıkamaz. Belki çıksa öldürülür Kür Şad istediğine kavuşurdu. Tarih böyle tesadüf garabetlerle dolu işte..
Neden mi Fenerbahçe? Bilmem.. Biz nedensiz sevdik..

Çevrimdışı II.Bayezıd

• Müsellem
  • *
  • Evlat herkes aptaldır- ben hariç.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 01 Mayıs 2013, 14:50:29 »
Ne alakası var ? O film CengizHan filminden 40 Göktürklü ile alakası yok.

40 Göktürklü Kürşatın ve askerlerinden kastınız sanırsam. Evet böyle bir olay vardır fakat video Temuçin filmine aittir. Oradaki askerlerin Türklüğü tartışılır fakat Moğol İmparatorluğu bir çok boydan -ki bunların arasında Türklerde vardı- meydana gelmektedir. Bunlar zamanla asimile olmuşlrdır ve dinleride Müslümanlık değildir zaten fakat bir arkadaş Moğol İmparatorluğunu Türklere bağlamış  :fpalm:

Domıra şarkısı Nogay Türklerine aittir ama video değil. Moğolistan Türk boylarınıda içine alır ama onu güçlü kılan Türkler değildir.

Çevrimdışı Abdulhamid III

• (lawgiverkhan)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 01 Mayıs 2013, 15:04:32 »
40 Göktürklü Kürşatın ve askerlerinden kastınız sanırsam. Evet böyle bir olay vardır fakat video Temuçin filmine aittir. Oradaki askerlerin Türklüğü tartışılır fakat Moğol İmparatorluğu bir çok boydan -ki bunların arasında Türklerde vardı- meydana gelmektedir. Bunlar zamanla asimile olmuşlrdır ve dinleride Müslümanlık değildir zaten fakat bir arkadaş Moğol İmparatorluğunu Türklere bağlamış  :fpalm:

Domıra şarkısı Nogay Türklerine aittir ama video değil. Moğolistan Türk boylarınıda içine alır ama onu güçlü kılan Türkler değildir.
Video, The Mongol filmine aittir. DOMBRA şarkısı Nogay şarkısı olup; Arslanbek Sultanbekov tarafından seslendirilmektedir. 90'lı yıllarda St.Petersburg'ta bestelenmiştir.
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2013, 15:13:47 Gönderen: lawgiverkhan »

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 01 Mayıs 2013, 15:05:30 »
Dombıra Nogay şarkısı olup, 1997 yılında St. Petersburg'da bestelenmiştir.

Çevrimdışı Little Jacob

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 01 Mayıs 2013, 15:08:47 »
Dombıra şarkısı Nogay Türklerine aittir ama video değil.
Çalan şarkı Arslan Sultanbekov'un yaptığı bir şarkıdır, sanırım tarihi çok yok.

Çevrimdışı Abdulhamid III

• (lawgiverkhan)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Mayıs 2013, 15:13:32 »
Dombıra Nogay şarkısı olup, 1997 yılında St. Petersburg'da bestelenmiştir.
Evet. Yanlış biliyormuşum. Düzeltiyorum hemen. Ama şarkının tarihi pek yok.

Çevrimdışı Little Jacob

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 01 Mayıs 2013, 15:19:31 »
Bana niye uyarı gelmedi, sizden önce ileti gönderildi diye rlywrd*

Çevrimdışı Loki

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 01 Mayıs 2013, 15:39:17 »
Çalan şarkı Kenan Komutan'a ait olup 1997 yılında Arslan Sultanbekov tarafından yeniden seslendirilmiştir.

Tarihi ise Çin devriyeleri tarafından takip edilen Kürşad'ın Nogay bölgesinde Kenan Komutan ile karşılaşıp oturup Ayran içmeleriyle nam salmıştır. Tarihe nam salan sözler işe şöyledir.

Kenan Komutanın yanına hızla koşa koşa gelen Kürşad'ın yardım istemesi üzerine.
Kenan Komutan : Kürşad al şu akçeyi git kendine 2 ayran kap gel benim canımı sıkma.

Bu sözlerin ardından Ayranlarını içen yiğitler 40 çeri ile Kenan Komutan önderliğinde Çin sarayını basıyorlar bu çarpışmadan sadece Kenan Komutan sağ olarak kurtuluyor ardından bu parçayı Ayran içerken söylüyor ve günümüzde Arslan Sultanbekov tarafından yeniden düzenlenip seslendiriliyor.

Parçanın orjinali:

Çimenlerin otları tüter Ana Vatan
Vadilerin, bozkırın, dağ eteklerile yürektesin Ana Vatan
Emzikli çocuğa varmı sütten üstün aş?
Başka Vatanın mazisini taşımak dert olur

Ey Ana Vatanım, Ana Vatanım, Nohay El

Sana kaygı geldiğinde korkup kaçsam gizlenmeye Kenan Komutana
Hangi yüzle bakarım dillerdeki yurdum ben sana?
Ne derim sütümü veren Anama?
ne derim bana Ayran vermiş Atama?

Ana Vatanın horluğunu gören yiğit refaha ulaşır mı?
Tembel yatsa bundan başka horluk olurmu?
Senin için Ana Vatanım kara düşmana yeterim
Gereken yerde parlayıp yana güneşe girerim!

Ey Ana Vatanım, Ana Vatanım, Nohay El...

http://www.youtube.com/v/RNeZrp0q_sI&fs=1&wmode=transparent
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2013, 15:41:35 Gönderen: Loki »

Çevrimdışı Bartu

• (Kaptan)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 01 Mayıs 2013, 15:45:08 »
Yalnız o farklı bir şarkı. Bahsettiğimiz şarkı dombra.

Not: Aynı şarkı mı yoksa bunlar.  :P
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2013, 15:45:54 Gönderen: Kaptan »

Çevrimdışı Loki

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 01 Mayıs 2013, 15:47:33 »
Yalnız o farklı bir şarkı. Bahsettiğimiz şarkı dombra.

Not: Aynı şarkı mı yoksa bunlar.  :P

Kenan Komutan sağ olarak kurtuluyor ardından bu parçayı Ayran içerken söylüyor ve günümüzde Arslan Sultanbekov tarafından yeniden düzenlenip seslendiriliyor.

Sana kaygı geldiğinde korkup kaçsam gizlenmeye Kenan Komutana
Hangi yüzle bakarım dillerdeki yurdum ben sana?
Ne derim sütümü veren Anama?
ne derim bana Ayran vermiş Atama?

Lütfen tamamını okuyalım yazıyorum yukarıda Arslan Sultanbekov tarafından yeniden düzenlenmiştir diye.

Çevrimdışı Little Jacob

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 01 Mayıs 2013, 15:48:08 »
Bir de kendini komik sanmasa :fpalm:

Çevrimdışı Loki

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 01 Mayıs 2013, 15:52:10 »
Bir de kendini komik sanmasa :fpalm:

Yahu 40 tane kendisi gibi boş adamla gitmiş Çin sarayına ölmekten başka bir işe yaramamış şimdi kalkıp bu adamı öveyim mi ben ? Cesaret ile aptallığı ayıramıyorsanız banane bundan. 40 çeri toplamayı beceriyorsa yaysın bu isyanı örgütlesin adam gibi bir isyana dönüştürsün. Gidip saray bahçesinde ölünce kuru soğandan başka bir şey olmuyorlar kimse kusura bakmasın aptala aptal derim.

Çanakkalede savaşanlar , Kutsal Toprakları savunan Osmanlı paşaları ve sayabileceğimiz bir çok örnek , bunlar fayda sağlamıştır. Dahada açık konuşayım Atatürk ve arkadaşları yaktılar bu meşaleyi ( neyse taraftar moda bağlamayacağım ) Atatürk ve arkadaşları gidip isyanı direnişi Anadoluya yaymak yerine İstanbul'da ki İşgal güçleri komutanlığını bassaydı benim gözümde aptal olurdu ölümleri hiçbir işe yaramadığı için Kürşad'da gözümde aynıdır kimse kusura bakmasın.
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2013, 15:53:01 Gönderen: Loki »

Çevrimdışı Börklüce

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 01 Mayıs 2013, 15:54:33 »
@Loki, Kenan Komutan'ın bir kez olsun hiç şarap içmediği iddialarına ne diyeceksin? Sadece ayran içmiş diyorlar. Doğru mudur bilemem ama bana bunlar tarihin gelmiş geçmiş en iyi komutanını karalama kampanyası olarak geliyor. :(

Çevrimdışı Reichstag

« Yanıtla #32 : 01 Mayıs 2013, 15:55:22 »
Zaten halkta savaştan esir düşmüş erkekler çin hapishanelerinde herkeste isyan çıksın diye bekliyor 40 tane boş dediğin beyliklerden gelen han çocuklarıydı sanırım sen olsan "40 kişiylemi yapıcaz bu işi zaten beceremeyiz off boşverin çinlilerle yaşayalım ipek giysi giyer hamam böceği yeriz nolcakki" derdin.Boş konuşup durma loki.

Çevrimdışı Loki

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 01 Mayıs 2013, 15:57:08 »
@Loki, Kenan Komutan'ın bir kez olsun hiç şarap içmediği iddialarına ne diyeceksin? Sadece ayran içmiş diyorlar. Doğru mudur bilemem ama bana bunlar tarihin gelmiş geçmiş en iyi komutanını karalama kampanyası olarak geliyor. :(

Kenan Komutan bugün meydanlardaydı herkes Ayran içmesini bekledi ancak o onurlu Taksim direnişinde milli içkimiz olan Tazyikli su ve yanında biber gazını tercih etti. Doğal olarak tarih değişiyor ve bu değişim yeni şeyler meydana getiriyor. İstanbul kuşatmasında şarap içtiğine dair söylentiler var ama bu adam İslam için savaşan birisi kolay kolay alkol içeceğini sanmıyorum Ayran içtiğini düşünüyorum.

Zaten halkta savaştan esir düşmüş erkekler çin hapishanelerinde herkeste isyan çıksın diye bekliyor 40 tane boş dediğin beyliklerden gelen han çocuklarıydı sanırım sen olsan "40 kişiylemi yapıcaz bu işi zaten beceremeyiz off boşverin çinlilerle yaşayalım ipek giysi giyer hamam böceği yeriz nolcakki" derdin.Boş konuşup durma loki.

mfener'e bir vidyo koymuştum ondan ceza verdiler bana tekrar koyma zahmetine girmeyeceğim ara bul profilden.

Çevrimdışı Reichstag

« Yanıtla #34 : 01 Mayıs 2013, 16:00:04 »
Loki ne attıysan at umrumda değil tarihi bir kaynak değilse.

Her konuda saçmalıyorsun bişey yazacaksan düzgün yaz komik değilsin.Herşeyde bir aşağılama , beğenmeme.Biz Türkler ne yaptıysak herşeyi aşağı gör , rusya/çin yapsın oo maşallah süper adamlar herşeyi yapar bunlar.Saçmalama müdürü loki.

Çevrimdışı Loki

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 01 Mayıs 2013, 16:05:24 »

Loki ne attıysan at umrumda değil tarihi bir kaynak değilse.

Her konuda saçmalıyorsun bişey yazacaksan düzgün yaz komik değilsin.Herşeyde bir aşağılama , beğenmeme.Biz Türkler ne yaptıysak herşeyi aşağı gör , rusya/çin yapsın oo maşallah süper adamlar herşeyi yapar bunlar.Saçmalama müdürü loki.

Şimdi kıyas yapmayı sevmiyorum ama kaşınıyorsunuz yani. Ne yaptın Türkler için yaz bakalım buraya tombiş. Hamam böceği yiyek şöyle yapak böyle yapak diye yazan eden yok bana Türk tarihini öğretip durmayın 500.000000000000000000000000 defa diyorum Osmanlı konusunda kimseye şu şöyledir böyledir demem ama Selçuklular ve Türk tarihi konusunda bana abuk sabuk şeyler yazmayın cins cins konular açmayın sonra niye dalga geçti oluyor.

Irk olarak hani laf çakıyorsan Karamanoğlu beyliğine mensup bir aileden geldiğimi cümle alem biliyor şu forumda araştır bakalım Karamanoğulları kimmiş.

Araştırman bitince Türklük için ne yaptığını yaz buraya forumlarda kahrolsun PKK  , oyoşbu APO hepinizi asacağız hepsini öldürelim yazmaktan başka sonra oturur Ayranımızı içer konuşuruz belki doğru düzgün. Beton Millet Sakarya anlatma bana ayrıca Hamam böceğinde çok fazla protein var gayette yenir yani öcü gibi korkuyorsun mao zeddong yoldaşımdan.

Çevrimdışı Reichstag

« Yanıtla #36 : 01 Mayıs 2013, 16:08:04 »
Benim yaşımda ne yapılabilir vatan için savaş mı var ? Acil bir durum ?En fazla politik işlerle ilgilenilir değil mi ?Yada çevremdekileri bilinçlendiririm.

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

« Yanıtla #37 : 01 Mayıs 2013, 16:12:59 »
Saçmalama müdürü loki.

said ego müdürü.

Çevrimdışı Reichstag

« Yanıtla #38 : 01 Mayıs 2013, 16:13:40 »

Çevrimdışı Loki

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 01 Mayıs 2013, 16:13:59 »
Madem öyle bana zırt pırt Türk düşmanı deyip durmayın burada boş boş Türklüğü savunanlardan fazla şey yaptım bu devlet için açık açıkta söylüyorum bu devlet beni sömürmekten başka bir şey yapmadı bende bu devlete bu düzene karşıyım aha bu kadar basit NATO köpeğinin mensubu olacağıma Rus vatandaşı veya İsrail vatandaşı olmayı tercih ederim.

Kahraman olmak için illa ölmek illa askere gitmek gerekmiyor. Doktorlarda bir kahramandır fabrika işçileride kısacası bu ülke için birşeyler üreten herkes kahramandır. Boş beleş milliyetçiler ise Polat Alemdar izler sokakta takım elbise giyer ( kolları ve omzu biraz büyük gelir elbisenin ) sonra askere gider mermi sesi duyduğunda kayanın altına geçer sağ sola bakmadan ateş edip durur gelincede kendini kahraman ilan eder askere gitmeyenleri aşağı görür birde mehter marşı açar arada. Hayvanın oğlu sanki İstanbul Kuşatmasında savaştı 30 şınavı zar zor çeken barzolar gelip millete vatan millet sevgisi öğretiyor ( bu lafım sana değil )

Kısacası demek istediğim Kürşad zamanında o milleti toplamak gayet mümkündü sanki diğer kurulan Türk devletleri gökten evliyalar yardımı ile Çinlileri lazer ışınlarıyla öldüren uzay gemileri ile kuruldu. Hepsi isyan etti öyle kuruldu gidip 40 molozla Çin sarayını basıp gebermediler gitti o 40 kişi dolaştı 5 yıl sonra oldu 40.000 kişi hadi durdursun bakayım Çin. Kısacası 50 defa diyorum Cesaret ile Aptallık aynı şey değildir bunu karıştırıyorsunuz sonra kaka Loki Yahudi Loki oluyor.

Ayranda mı içmeyeh ?

said ego müdürü.

Kaç lan aradan sen mikrop.

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

« Yanıtla #40 : 01 Mayıs 2013, 16:14:30 »
bi bitmediniz

GÜCÜNE Mİ GİTTİ GERÇEKLER HA. SUÇLUYUM LAN

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 01 Mayıs 2013, 16:19:00 »
Yahu 40 tane kendisi gibi boş adamla gitmiş Çin sarayına ölmekten başka bir işe yaramamış şimdi kalkıp bu adamı öveyim mi ben ? Cesaret ile aptallığı ayıramıyorsanız banane bundan. 40 çeri toplamayı beceriyorsa yaysın bu isyanı örgütlesin adam gibi bir isyana dönüştürsün. Gidip saray bahçesinde ölünce kuru soğandan başka bir şey olmuyorlar kimse kusura bakmasın aptala aptal derim.

Çanakkalede savaşanlar , Kutsal Toprakları savunan Osmanlı paşaları ve sayabileceğimiz bir çok örnek , bunlar fayda sağlamıştır. Dahada açık konuşayım Atatürk ve arkadaşları yaktılar bu meşaleyi ( neyse taraftar moda bağlamayacağım ) Atatürk ve arkadaşları gidip isyanı direnişi Anadoluya yaymak yerine İstanbul'da ki İşgal güçleri komutanlığını bassaydı benim gözümde aptal olurdu ölümleri hiçbir işe yaramadığı için Kürşad'da gözümde aynıdır kimse kusura bakmasın.

He.

Çevrimdışı Loki

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 01 Mayıs 2013, 16:19:52 »
Hani yukarıda kayanın arkasına çömüp dediğim tipler varya bak yukarıdaki beyinli zombi arkadaş örnektir.

Çevrimdışı II.Bayezıd

• Müsellem
  • *
  • Evlat herkes aptaldır- ben hariç.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 01 Mayıs 2013, 16:23:50 »

Burada ergenlik taslayıp yanlış vesveselerle kafamızı doldurmanda bir işe yaramıyor. Ama hadi biraz kendini önemli hisset diye bir şeyler söyliyim;

O isyan eğer fırtına gerçekleşmeyip İmparator çarşıya çıksaydı Çin hakimiyeti altındaki Türkler özgürlüğüne kavuşacaktı. Fakat olmadı ve imparator sarayda kaldı isyanı yarıda bırakmak Kürşad adına büyük tehlike içeriyordu sonucundada saldırdı fakat başarılı olamayıp Kuzeye doğru kaçmaya başladı bir nehirdede boğuldu sanırım. Bu efsane dillerden dillere dolandı sonundada Türkler yavaş yavaş örgütlenip bağımsızlığını kazandılar.

Çevrimdışı Loki

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 01 Mayıs 2013, 16:27:18 »

O isyan eğer fırtına gerçekleşmeyip İmparator çarşıya çıksaydı Çin hakimiyeti altındaki Türkler özgürlüğüne kavuşacaktı. Fakat olmadı ve imparator sarayda kaldı isyanı yarıda bırakmak Kürşad adına büyük tehlike içeriyordu sonucundada saldırdı fakat başarılı olamayıp Kuzeye doğru kaçmaya başladı bir nehirdede boğuldu sanırım. Bu efsane dillerden dillere dolandı sonundada Türkler yavaş yavaş örgütlenip bağımsızlığını kazandılar.

Amerikada nükleer bomba olmasaydı 
Dedemin gözleri pembe olsaydı
Ayranıma toz kaçmasaydı
küçükken sünnet olmasaydım

OKU BAKALIM A YI OKU BAKALIM AYI

http://ahmettasagil.wordpress.com/
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2013, 16:29:07 Gönderen: Loki »

Çevrimdışı Swift

• Sekban
  • *
  • Hadi Güle Güle
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 12 Temmuz 2013, 13:56:35 »
Bana roman gibi geliyor bilmiyorum.
düke düke dol dozet yu ve düke düke dal dozetyu ve düke düke dal dozeyet yu deki düşke düke dal duzet yuvediüke dükedal dozet yuvedakdallyöz

-Kendinize iyi bakın.

Çevrimdışı c.

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 12 Temmuz 2013, 14:09:34 »
Tarihsel bir olaydır.

Çevrimdışı Jagdpanzer

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • الله اكبر Allahu Ekber!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 18 Eylül 2013, 15:52:36 »
İmana gelin!!!

Dönitz genel ev kursun :smoking:

STURM DER FLAMME: YENİ BÖLÜM GELDİ (30.6.2013): http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=29872.msg424436#msg424436
İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI YAZI DİZİSİNE DE YENİ BÖLÜM GELDİ (30.6.2013): http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=25043.msg583257#msg583257

Gemideki kadınların %10'u hamile kalmış. asg*

YA kim ateyiz ya  :wall:

STURM DER FLAMME DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=29872.msg508380#msg508380

Sikkim çok küçük.

Niye ki Sikkimle oynamak çok eğlencelidir, herkese öneririm.

Darbe yapinca darbe oluyor...