Anket

Ukrayna b

Evet
73 (59.3%)
Hay
39 (31.7%)
Karars
11 (8.9%)

Toplam Oy Verenler: 123

Gönderen Konu: Ukrayna Krizi  (Okunma sayısı 34002 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ardabeg

• Mülkiyetçi
  • *
Ynt: Ukrayna bölünür mü?
« Yanıtla #240 : 29 Haziran 2014, 07:44:18 »
Putin Rusya tarihindeki önemli yerini almıştır bana göre hatta en önemli kişidir bu yaptığı hamleyle 21. yüzyılda toprak alma verme bitti devri artık denilen bi zamanda Kırım ı resmen ilhak etmiştir şu anda.

Çevrimdışı Furkovic

• Mandate
  • *
  • Nefret sevgiden daha samimi bir duygudur.
« Yanıtla #241 : 10 Ağustos 2014, 20:39:49 »
Ya benim anlamadığım çoğunluğunun Rus olduğu bölgeler muhtemelen Sovyetler Birliği döneminde de öyledir. Öyleyse orası niye Ukrayna özerk bölgesine bağlı, Rusya'ya neden bağlamayıp hiç etnik dağılımı dikkate almamışlar SSCB yöneticileri?

Kazakistandada yaşayan rus sayısı yüzde 25 ...

SSCB 1945den sonra ülkeyi yeniden idari yapılandırdı o zamanlar demekki oralarda sadece ukraynalılar yaşıyormus 40-45 yılda göçmüşler..

Putin Rusya tarihindeki önemli yerini almıştır bana göre hatta en önemli kişidir bu yaptığı hamleyle 21. yüzyılda toprak alma verme bitti devri artık denilen bi zamanda Kırım ı resmen ilhak etmiştir şu anda.

Dostum ona bakarsak ermenistanda Karabağ'ı Türkiyede Kıbrısı ilhak etti? Adamlar Rus vatandaşları koruyor..
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2014, 20:42:18 Gönderen: Turgay »

İntel Core i7-4790 3.6 ghz // Sapphire AMD R9290 4 gb // Msi Z97 GAMİNG 3 // Corsair V.8gb 1600 mhz //Xigmatek talon 750watt//http://i.hizliresim.com/JEnJWB.jpg

Çevrimdışı jurnal

• Amiral
  • *
« Yanıtla #242 : 10 Ağustos 2014, 20:46:32 »
Türkiye Kıbrıs'ı ilhak etmedi. Ermenistan da Karabağ'ı ilhak etmedi. Şu an her iki yerde de bağımsız devletler var. Kıbrıs'ı sadece Türkiye tanıyor, Karabağ'ı ise kimse tanımıyor. Ermeniler dahil.

Çevrimdışı Bakuy

« Yanıtla #243 : 10 Ağustos 2014, 21:02:05 »
Türkiye Kıbrıs'ı ilhak etmedi. Ermenistan da Karabağ'ı ilhak etmedi. Şu an her iki yerde de bağımsız devletler var. Kıbrıs'ı sadece Türkiye tanıyor, Karabağ'ı ise kimse tanımıyor. Ermeniler dahil.
Karabağ'da Ermeni askerleri yok mu? Tanımadığı devletin topraklarına nasıl giriyor da "buralar benim" demiyor?  sphle*

Çevrimdışı Bersun

« Yanıtla #244 : 11 Ağustos 2014, 13:52:03 »
Buralar benim diyor zaten. İşgalle ilhak arasında fark var.

Çevrimdışı Ömer

« Yanıtla #245 : 11 Ağustos 2014, 14:04:13 »
BM'nin ilhakları yasaklaması formaliteye dönüşüyor. Bunu engellemek için BM silahlı gücünün aktif çalışması gerekli, ki bunun için de BM güvenlik konseyindeki daimi beşlinin güncellenmesi lazım.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı jurnal

• Amiral
  • *
« Yanıtla #246 : 11 Ağustos 2014, 15:49:38 »
Açıkçası ABD'nin 1990 sonrası politikaları yüzünden bence BM işlemez hale geldi. Gerçi bunu söylediğim zaman kafayı yiyen ve buna kesinlikle katılmayan uluslarası hukuk doçenti bir arkadaşım var. Ona göre BM bugün dünya savaşının önüne geçebilecek tek güç.

Çevrimdışı Swift

• Filozof
  • *
  • Hadi Güle Güle
« Yanıtla #247 : 11 Ağustos 2014, 16:45:54 »
O arkadaş güzel kafa yaşıyormuş. ;D Bu arada konu başlığı da Ukrayna bölünür mü değil Ukrayna Rusya'ya bağlanır mı diye değiştirilmeli bence. ;D
düke düke dol dozet yu ve düke düke dal dozetyu ve düke düke dal dozeyet yu deki düşke düke dal duzet yuvediüke dükedal dozet yuvedakdallyöz

-Kendinize iyi bakın.

Çevrimdışı Bakuy

Ynt: Ukrayna bölündü
« Yanıtla #248 : 11 Ağustos 2014, 20:12:27 »
Kardeşim bölündü ya başlığı değiştirelim.  :-\

"Daha da bölünür mü?" olsun.

Çevrimdışı Oğuz Kağan

• (NeoEgenazi)
  • Filozof
  • *
  • Haray Haray Men Türkem !!!
Ynt: Ukrayna Krizi
« Yanıtla #249 : 11 Ağustos 2014, 20:20:08 »
"Daha da bölünür mü?" olsun.
Aynen   ;D

Çevrimdışı Coldhands

• Kaptan
  • *
Ynt: Ukrayna Krizi
« Yanıtla #250 : 11 Ağustos 2014, 23:24:55 »
Bugün "Al-Jazeera English" kanalında gördüğüm habere göre, Ukrayna ordusu, ayrılıkçıları ülkenin doğusundaki Donetsk ve Luhansk kentlerine sıkıştırmış.Luhansk'da insanlar, evlerinde gıda stoklaması yapıyormuş.

http://www.aljazeera.com/news/europe/2014/08/ukraine-army-prepares-push-donetsk-201481162249418569.html

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.