Gönderen Konu: Tartışma Tarihin en başarılı asimile edicileri  (Okunma sayısı 365 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vakanüvis

Tarihin en başarılı asimile edicileri
« : 24 Temmuz 2018, 10:06:59 »
Bu konuda tarihte ilk cağlardan günümüze kadar asimilasyonu başarı ile uygulayan milletler ve uygarliklar hakkında tartışma yapanilirsiniz

DİKKAT EDILMESI GEREKEN HUSUSLAR:
-asimilasyon ve katliam farklı şeylerdir, konuda konusurken katliamları ve soykırımları değil, kültürel asimilasyonu konuşacağız buna dikkat etmenizi rica ediyorum
-konu yakın tarih bölümunde olduğu için daha çok günümüze sağ gelen medeniyetlere yoğunlasirsak iyi olur eğer antik bir uygarlıktan söz edeceksek ayrı bir şekilde belirtelim
-birbirimize karşı saygılı olun demeye gerek yoktur herhalde

Kendi listem
( -uygarlık doğusundaki alan ve günümüzdeki alan kayda alarak hazırladım )
( yöntemler parantez icinde yazıyor açıklamalarinı sonra ekleyeceğim )
1- ispanyollar ( kültürel Asimilasyon )
2- Araplar ( entergasyon )
3- slavlar ( entergasyon )
4- ingilizler ( kültürel emperyalizm )
5- çinliler ( entegrasyon )
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2018, 10:07:39 Gönderen: vakanüvis »
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero

Çevrimdışı Almanzor

Elbette ki ben Çinliler'i koyarım bu listenin başına. Sonrs Araplar, İspanyollar ve İngilizler gelir.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: kerem1249, RoadWarriror

Çevrimdışı Malt

ABD kültürü. Global kültürün oluşumunda en büyük etkiye sahip olan Amerikan kültürü farkında olmasak da mizah tarzımızı bile etkiledi.
Si vis pacem, para bellum.

Çevrimdışı vakanüvis

Elbette ki ben Çinliler'i koyarım bu listenin başına. Sonrs Araplar, İspanyollar ve İngilizler gelir.
Tabi ki cinliler küçümsenecek asimile ediciler değil ama ben listemi hazırlarken doğus alaninı ve günümuzdeki alani karşılaştırdım, en genişe yayılan ispanyollar çıktı gerisi listedeki gibi tabi küçük yanlıslar olabilir

ABD kültürü. Global kültürün oluşumunda en büyük etkiye sahip olan Amerikan kültürü farkında olmasak da mizah tarzımızı bile etkiledi.
Doğru ama ABD için kriterime göre bir kaynak bulamadım ben de eklemedim yanlış olmasın diye
-Cicero

Çevrimdışı The Last Kaiser

Tabiki Ruslar. Şu an Sovyetler Birliği'nden ayrılan Türk devletlerinde hala Rus etkisi devam etmektedir.Aynı şekilde Ukrayna, Belarus , Moğolistan'da da bu etki bulunmaktadır.

Çevrimdışı vakanüvis

Tabiki Ruslar. Şu an Sovyetler Birliği'nden ayrılan Türk devletlerinde hala Rus etkisi devam etmektedir.Aynı şekilde Ukrayna, Belarus , Moğolistan'da da bu etki bulunmaktadır.
Tabi ki slavlarlardan kastım %90 ruslardı, entegrasyonu çinlilerden sonra ve hatta belki de daha bile iyi uygulayan bir millet varsa onlar da ruslardır
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2018, 10:18:00 Gönderen: vakanüvis »
-Cicero

Çevrimdışı kerem1249

• Hedefinden asla sapma
  • Yönetici
  • Orgeneral
  • *
  • Beğenildi: 150 kere
  • Eşsiz gözlerin, senden başkası yok benim için.
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
Türk Milleti (Büyük Selçuklu Devleti) başarılı bir asimile edici oldu. Anadoluda 1000 yıl önce Yunan, Ermeni ve Pers halkları vardı ancak bugün tamamen Türk.
Bilmesekte çoğumuzun ailesinde 500 yıl önce en az 1 Ermeni veya Yunan vardır.
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Almanzor

Çevrimdışı Almanzor

Türk Milleti (Büyük Selçuklu Devleti) başarılı bir asimile edici oldu. Anadoluda 1000 yıl önce Yunan, Ermeni ve Pers halkları vardı ancak bugün tamamen Türk.
Bilmesekte çoğumuzun ailesinde 500 yıl önce en az 1 Ermeni veya Yunan vardır.

Kerem'e katılıyorum, fakat bu tam olarak asimilasyon ile olan bir şey değil. Rumlar ciddi mânâda göçtüler diye biliyorum Türkler geldiği zaman, batıya doğru. Esasında 1915 öncesi çok ciddi bir nüfus var, Rum ve Ermeni denebilecek ancak önce tehcir, sonra da mübâdele ile pek bir şey kalmadı.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Albay
  • *
  • Beğenildi: 55 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
Araplar.

Çevrimdışı Volcano

Arkadaşlar Altheir33 arkadaşımızı çok ciddiye almanıza gerek yok. Kendisi büyüyünce Kadir Mısıroğlu olmak istiyor, burada sadece pratik yapmak için var.
 ;D ;D ;D Güldüm gece gece ;D

Çevrimdışı battle4royal

Araplar. Öyle asimile ediciler ki kendi dillerini kutsal dil ilan ettirdiler. Kendi kültürlerini din gibi sattılar.

Çevrimdışı Liquido

Araplar. Öyle asimile ediciler ki kendi dillerini kutsal dil ilan ettirdiler. Kendi kültürlerini din gibi sattılar.
Ve ne yazık ki Dünya bütün müslümanları terörist ve şeriat isteyen bir kesim gibi algılıyor.
Deutsche Frauen,Deutsche Treue,Deutscher Wein und Deutscher Sang

Çevrimdışı RoadWarriror

• Community Manager
  • Yönetici
  • Ataşe
  • *
  • Beğenildi: 64 kere
  • Bütün insanlar dünyadaki denizler gibi kardeşlerdi
    • Profili Görüntüle
'İngilizler' der ve susarım.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.