Gönderen Konu: İtalyan Ordusu'nun Modern Zamanlardaki Başarısızlık Sebepleri  (Okunma sayısı 1437 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Coldhands

• Konsolos
  • *
Arkadaşlar başlık biraz havada kalıyor biliyorum fakat merak ettim.Elimden geldiğince araştırdım fakat bir de sizlerin görüşlerini merak ediyorum.Bu konu hakkında düşünceleriniz neler?

Çevrimdışı Osmanlı Gençliği

• Roma Askeri
  • *
  • Paradox Oyunları Bağımlısı
Vatana bağlısızlık. Milliyetçilik duygusunun olmaması, gelişmemesi. Halkın orduya destek olmaması vb vb :D
Şöyle söyleyim adam susmak bilmiyo ayrıca bayadır bekliyodum  sinirim bozuldu ve adam whatsaapı kapatım bu sefer hamachiden yardırdı bende zaten  sinirliydim direk ana küfrettim isterseniz whatsapp konuşmalarımızı atıyım özelden hafta sonu kim küfürbaz haydo görürsünüz :).Ve önceden bu forumdan banlanmış biri osmanlıgençliği kendisi anlatı olay şöyleydi galiba bi elemana küfretmiş sonra konu açmış bu eleman niye bu kadar salak diye.Yanlışım olduysa afola iyi akşamlar.
  :fpalm: :fpalm:

Çevrimdışı cemoooo

• Onursal Üye
  • Cumhuriyet Generali
  • *
  • Burrard
İtalyan ordusu savaş başladığında tam kapasiteyle modernize değildi. Örneğin teknolojik açıdan iyi olan havan toplarını taşıyacak aynı seviyede bir araç yoktu. Ayrıca ordu ve teçhizatların taşınmasında da  komuta kademesi devrin çok gerisindeydi. Muharebe alanında işler tersine döndüğünde çekilme istenildiği gibi yapılamıyor bu da orduya büyük kayıplar verdiriyordu. Üstüne bu kayıpların yine taşımadaki sıkıntıdan ötürü doldurulamaması Afrika'daki hezimetin başlıca sebepleri.
« Son Düzenleme: 16 Mart 2014, 19:26:26 Gönderen: cemoooo »
Whatever happens,
we have got The Maxim gun,
and they have not.

Hilaire Belloc

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.