Gönderen Konu: Dyatlov Geçidi Vakası  (Okunma sayısı 4257 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ErenPaşa

Ynt: Dyatlov Geçidi Vakası
« Yanıtla #20 : 05 Kasım 2015, 15:39:22 »
Dilinin ve Gözlerinin bulunamamasının sebebi doğal sebebler olabilir, belki bi hastalığı vardı ölmeden önce.
._. Yorum yok, ben kaç yıllık hayatımda göz, dudak ve burnu ortadan kaldıran bir hastalık duymadım

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Kaptan
  • *
  • Herkes gibi, kendini stratejiye adamış oyuncu.
« Yanıtla #21 : 05 Kasım 2015, 15:40:46 »
._. Yorum yok, ben kaç yıllık hayatımda göz, dudak ve burnu ortadan kaldıran bir hastalık duymadım

Yok öyle değil, vucüdün belli bölgelerinde yumuşama yüzünden.
(aç/kapa)

Çevrimdışı Kirpi

« Yanıtla #22 : 05 Kasım 2015, 17:12:29 »

Şöyle bir durum söz konusu, insan öldükten sonra çürümeye başlayan ilk organı gözdür. Ayrıca et sineği diye bir şey vardır. Larvalarını gözlere ve buruna bırakır çürümeyi gözle görülür derecede arttırır. Ayrıca 40-50. günden sonra hava şartları ekstrem derecede değilse, kaslar kemiklerden sıyrılmaya başlar. Cesetlerin bulunması arasında 40 günden fazla bir süre mevcut. Ben kaç yıllık hayatımda bir sürü kadavra ve cansız beden gördüm bu olayın hastalık ile değil bakteri ve diğer etkenler ile gerçekleşebileceğini söylüyorum.  :)

Çevrimdışı Ayran.Forever

« Yanıtla #23 : 05 Kasım 2015, 17:46:13 »
Şöyle bir durum söz konusu, insan öldükten sonra çürümeye başlayan ilk organı gözdür. Ayrıca et sineği diye bir şey vardır. Larvalarını gözlere ve buruna bırakır çürümeyi gözle görülür derecede arttırır. Ayrıca 40-50. günden sonra hava şartları ekstrem derecede değilse, kaslar kemiklerden sıyrılmaya başlar. Cesetlerin bulunması arasında 40 günden fazla bir süre mevcut. Ben kaç yıllık hayatımda bir sürü kadavra ve cansız beden gördüm bu olayın hastalık ile değil bakteri ve diğer etkenler ile gerçekleşebileceğini söylüyorum.  :)
Peki söylediğin olaylar aşırı soğuk havada ( Hipotermiye neden olacak derecede ) ne kadar olabilir ? Et sineğini direk silmek lazım zaten.

Çevrimdışı ErenPaşa

« Yanıtla #24 : 05 Kasım 2015, 18:39:50 »
Vücutlar çürümediğine göre doğal olarak et sineği eleniyor. Dil ve dudağın da tamamını bitiremezler heralde. Yıpranma izi vb. olurdu, dil ve dudak açıklanamıyor.

Çevrimdışı Kirpi

« Yanıtla #25 : 06 Kasım 2015, 13:14:08 »
Fotoğrafları dikkatle inceleyin lütfen, vücutlarının hepsinde çürükler vardır. Evet hipotermi derecesinde sinekten söz edemeyiz fakat gözün ve burnun yenmesi konusuna şaşıran arkadaşa istinaden yazdım onları.

Çevrimdışı ErenPaşa

« Yanıtla #26 : 06 Kasım 2015, 13:45:59 »
Fotoğrafları dikkatle inceleyin lütfen, vücutlarının hepsinde çürükler vardır. Evet hipotermi derecesinde sinekten söz edemeyiz fakat gözün ve burnun yenmesi konusuna şaşıran arkadaşa istinaden yazdım onları.
Dil ve dudak*
Bu arada bu konuyu başka bir foruma (Minecraft Destek Forumu) da açmıştım. Orada ipleyen olmadı. Burada gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.

Çevrimdışı PERSIAN

• Kral
  • *
« Yanıtla #27 : 06 Kasım 2015, 13:55:21 »
Ben kaç yıllık hayatımda bir sürü kadavra ve cansız beden gördüm
nrm*

Çevrimdışı Kirpi

« Yanıtla #28 : 06 Kasım 2015, 15:57:49 »
@Persian

Bir sıkıntı mevcut galiba . Dile getirmenizi çok isterim .

Çevrimdışı PERSIAN

• Kral
  • *
« Yanıtla #29 : 06 Kasım 2015, 16:12:28 »
Çok cansız beden görmek alışılagelmiş birşey değildir. Dumur oldum.

Çevrimdışı Kirpi

« Yanıtla #30 : 06 Kasım 2015, 16:32:49 »
Sivil savunma müdürlüğüne bağlı sivil toplum kuruluşlarında Türkiye'de gerçekleşen olaylarda aktif olarak görev alıyorum, aldım da . İster istemez böyle durumlara şahit olunuyor .

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.