Gönderen Konu: Hüseyin Nihal Atsızın vefatının 38.yılı  (Okunma sayısı 2296 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SultanJalal

• Mandate
  • *
  • Charles Darwin 1809-∞
Hüseyin Nihal Atsızın vefatının 38.yılı
« : 11 Aralık 2013, 12:04:30 »
Büyük Türkolog,tarihçi,şair,edip,romancı ve mütefekkir Hüseyin Nihal Atsızı vefatının 38.yılında anıyoruz.

Nihal Atsızın Türkiyat ve Türkiye için önemi

Hüseyin Nihal Atsız,Türkiye dışındaki Türkiyat (Türkoloji) bilimi için en çok çalışmış kişilerden biridir.Bozkurtların Ölümü,Bozkurtlar Diriliyor gibi eserleriyle çok büyük Türkoloji çalışmalarına imza atmış,Ruh Adam gibi derin psikolojik analizlerin olduğu romanlarıyla ve muhteşem şiirleriyle Türk Edebiyatı için silinmez bir iz bırakmış çok büyük bir Türkolog,şair ve mütefekkirdir.

Hakkında Bilgi alınabilecek belgesel/programlar

http://www.youtube.com/watch?v=r3dkPvfzt7Y
http://www.youtube.com/watch?v=cbatKDlPhrQ
http://www.youtube.com/watch?v=kOIy2A06Ydo
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2013, 12:15:23 Gönderen: SultanJalal »
''Bilim ve sanat bir kuşun kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar. Uçamayanlar ise tavuk olur.''

-Charles Darwin-

Çevrimdışı Swhimme

• Filozof
  • *
  • Elhamdülilûvatar
Alıntı
Yağmur, oğlum;

Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. Sana bir de resmimi yadigâr olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol!

Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır.

Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlar tarihi düşmanlarımızdır. Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır. Japonlar, Afganlar, Amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır.

Ermeniler, Kürtler, Zazalar, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler, Çingeneler iç düşmanlarımızdır.

Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.

Tanrı yardımcın olsun!

Nihal Atsız

İnsan kalmadı anasını satayım.

Çevrimdışı Gaius Octavius

• Kaptan
  • *
  • Paralel Moderatör
Çeçen ve Japon ne alaka?

Huzur içinde yatsın. Gerçek bir Türkçü idi.

Çevrimdışı SultanJalal

• Mandate
  • *
  • Charles Darwin 1809-∞
İnsan kalmadı anasını satayım.

Bu vasiyet uydurmadır.Oğluda dedi onun değil diye.
''Bilim ve sanat bir kuşun kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar. Uçamayanlar ise tavuk olur.''

-Charles Darwin-

Çevrimdışı Swift

• Filozof
  • *
  • Hadi Güle Güle
Dünyaya ve özellikle Türkiye'ye ideolojik açıdan çok büyük yararları olmuş, eserlerinde sürekli insanlığı ve kardeşliği vurgulamış büyük bir insandır. Ruhu şad olsun.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2013, 17:35:36 Gönderen: Swift »
düke düke dol dozet yu ve düke düke dal dozetyu ve düke düke dal dozeyet yu deki düşke düke dal duzet yuvediüke dükedal dozet yuvedakdallyöz

-Kendinize iyi bakın.

Çevrimdışı Franz

Bir avrupalı adamın güzel bir sözü vardı:
kendi adına övünebileceği birşeyi olmayanlar kendi milleti adına övünür diye. Öküz çok doğru demiş dünyada insan kalmadı anasını satayım bu ne böyle.
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı Swift

• Filozof
  • *
  • Hadi Güle Güle
Bir avrupalı adamın güzel bir sözü vardı:
kendi adına övünebileceği bir şeyi olmayanlar kendi milleti adına övünür diye. Öküz çok doğru demiş dünyada insan kalmadı anasını satayım bu ne böyle.
O avrupalı dediğin adamın atası kesin anadoluda haçlı şövalyesi yapıp türkler tarafından geri püskürtülmüş sonra diğer atası varna savaşında tekrar gelip yine türkmenler tarafından başarıyla bozguna uğratılmıştır.
düke düke dol dozet yu ve düke düke dal dozetyu ve düke düke dal dozeyet yu deki düşke düke dal duzet yuvediüke dükedal dozet yuvedakdallyöz

-Kendinize iyi bakın.

Çevrimdışı leosezer

• Mülkiyetçi
  • *
  • delisezer
O avrupalı dediğin adamın atası kesin anadoluda haçlı şövalyesi yapıp türkler tarafından geri püskürtülmüş sonra diğer atası varna savaşında tekrar gelip yine türkmenler tarafından başarıyla bozguna uğratılmıştır.

+1  ;)

Çevrimdışı Franz

Milliyetini sevmek ile ırkçılık faşistlik aynı şey değildir bende Türk olduğum için kendimle gurur duyarım ama bu dayı ne yapmış böyle? Adam bildiğin Hitler'in Türk versiyonu felsefe falan denmiş adam bildiğin ben hangi milletdensem diğerlerinden daha üstün demiş bu adam Yunan doğsa yunan olduğu için övünecekti.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2013, 17:43:16 Gönderen: Franz »
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı mithrandil

• Filozof
  • *
  • Paralel Admin 2 B or N 2 B
Kabri Nur, Mekanı Uçmağ Olsun! Tanrı Türk'ü Korusun
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2013, 17:47:03 Gönderen: mithrandil »
Paralel Admin

Çevrimdışı Swift

• Filozof
  • *
  • Hadi Güle Güle
       CCC
CCC BOZKURTLAR CCC

(Konuyla alakası yok ama aynen böyle bir yazıyı ilkokul duvarında gördüm. Adamlar ne bulurlarsa yazıyorlar :fpalm: :fpalm:)

-Kendinize iyi bakın.

Çevrimdışı Lejyoner

• Kaptan
  • *

Bir çerkez olarak bu konuyu yakmaya geldim.

Şunu da Edirne'de 4 sene yaşamış bir Çanakkaleli olarak şuraya bırakıyorum:
http://tr.wikipedia.org/wiki/1934_Trakya_Olaylar%C4%B1
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2013, 20:59:31 Gönderen: Lejyoner »

Çevrimdışı Abdulhamid III

• (lawgiverkhan)
  • Mülkiyetçi
  • *
Alıntı
...İkide bir Yahudileri Türkleştirme cemiyetleri kurarak bizi kandırmaya çalışacaklarına namuslu Türk tebaası olarak kalsınlar yetişir.

Çünkü biz onların Türkleşeceklerini asla ummadığımız gibi bunu istemeyiz de. Çamur ne kadar fırına verilse demir olmuyacağı gibi Yahudi de ne kadar yırtınsa Türk olamaz. Türklük bir imtiyazdır; her kula, bilhassa Yahudi gibi kullara nasip olmaz.

Onlara yapılacak ihtar şudur: Hadlerini bilsinler. Sonra biz kızarsak Almanlar gibi Yahudileri imha etmekle kalmaz, daha ileri giderek onları korkuturuz. Mâlûm ya ataların sözüne göre Yahudiyi öldürmektense korkutmak yektir.
Bir Müselmanlardaki şu antisemitizm bir de şu ırkçılardaki antisemitizm beni benden alıp götürüyor.

Çevrimdışı Kirpi

Bir şey fark ettim de bu ülkenin başına ya :''Biz müslümanlar'' ya da : '' Türk üstündür'' lafları yüzünden bir şey gelmiş nedir bu abi ortayı hiç bir zaman bulamamış bir milletiz. Allah'ın adını her şeye karıştırıp vaat verenlerden de Türklüğü kendi çapında yükseltip milleti katletmeye çalışmış insanlardan hiç haz etmiyorum. Sen müslümanlığı yücelteceksen bunu kuralları ile yap kardeşim yobazlık ile değil erdemli ol. Türklüğü yücelteceksen ülkene ve dünyana faydan olsun. Bakın Çanakkale savaşına bakın Kore savaşına orada savaşanlar Türklüğü nasıl yüceltmiş ?
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2013, 23:03:46 Gönderen: Kirpi »

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.