Gönderen Konu: Çin'in gizli "süper ordu"su ortaya çıktı  (Okunma sayısı 2925 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Wehrmacht

• Kont
  • *
    • TG'CodeBreaker
Çin'in gizli "süper ordu"su ortaya çıktı
« : 27 Mayıs 2011, 16:53:05 »
Çin'in gizli "süper ordu"su ortaya çıktı (Alıntıdır: Milliyet.com.tr)

Çin Halk Cumhuriyeti, varlığını ilk kez kabul ettiği "süper ordu"su ile, batılı devletleri şaşkınlığa uğrattı.

Çin, 30 komandodan oluşan en özel ordusunun varlığını açıkladı. Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun ağını dış saldırılardan korumak için eğitilen 30 siber savaşçıdan oluşturulan ekip Mavi Ordu olarak biliniyor.
Mavi Ordu'nun savunma amaçlı kurulduğu söylenilse de, bu ekip bilgisayar sistemleri ve bunlarda depolanan gizleri düşünen dünyanın diğer ülkeleri için şimdiden büyük bir kabus yaratmış durumda.
The Times'a konuyla ilgili açıklama yapan bir Çinli general, ülkesinin siber savaştaki üstünlüğünü şu sözlerle vurguladı:
"Bu tamamen masa tenisi gibi. Daha fazla insanımız bu oyunu oynadığı için, bunda çok iyiyiz"
Mavi Ordu'nun üyelerinin askerler, subaylar, öğrenciler ve halkın içinden insanlar olduğu söyleniliyor.
Mavi Ordu'nun varlığı, Çin Savunma Bakanlığı'nın sözcüsü Geng Yansheng'in ekibin ülkenin askeri gücünün güvenliğini artırmak için kurulduğunu söylemesi ile onaylanmış oldu.
Yaklaşık iki yıl kadar önce kurulduğu tahmin edilen Mavi Ordu'yu yaratma planlarının on yıldan öncesine dayandığı düşünülüyor.

TheLandTraveller

• Ziyaretçi
Çin bu tür konularda her zaman iyi olmuştu zaten.

Çevrimdışı PANZER GENERAL

• İmparator
  • *
  • MR.KEY
Generalsdede var hackerlar işte.

Çevrimdışı Karahan

• Senyör
  • *
Geçenlerde cnnbc-e de ki bir yayında virüs olayı konuşuluyordu. Dünyada en çok zararlı yazılım da Çin'den çıkıyormuş.

Çevrimdışı Bartu

• (Kaptan)
  • Kont
  • *
Resimdekiler klon gibi.  ;D

Çevrimdışı Annibal

Bu tarz birimler çağımızda çok gerekli.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

as12atay

• Ziyaretçi
Bunu yapan bir Türk ekip vardı adını tam hatırlamıyorum ama resmi değil.

Bu tarz birimler çağımızda çok gerekli.
Katılıyorum.

Çevrimdışı Karahan

• Senyör
  • *
İleride bu tür birimlerin orduların vazgeçilmezi olacağı konuşuluyor zaten. Bizim ordumuzda bu konuda bir yol katetmeli.

as12atay

• Ziyaretçi
Dediğim gibi devlete bağımlı olmayan (Adını hatırladım : Ayyıldıztim) bir birim var. Bir kere Pentagonun sitesini çökertmişlerdi. Bankaların sitelerine girdiklerini söylüyorlar (Ben inanmıyorum)
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2011, 20:18:48 Gönderen: as12atay »

Çevrimdışı Karahan

• Senyör
  • *
İsrail'de geçenlerde böyle bir birimin temelini attı. Geçmişteki olaylar yüzünden böyle bir birimin zorunluluğu üzerine dikkat çekiyordu Netenyahu. Mavi Marmara olayından sonra da İsrail sitelerine saldırılar olmuştu.

as12atay

• Ziyaretçi
Böyle birimleri olsa kaç yazar adamlar Pentagonun sitesini çökertmişti.

Çevrimdışı Apol10

• Dük
  • *
Sanırım çökeltme değilde kısa süreli erişilememesini sağlamışlardı. T.C böyle bir birim için çalışma yapması şart !

Çevrimdışı denizli

• Dük
  • *
İnci sözlük var ya.;D   ama gerçekten de PKK2nın bir forumunu çökertmişler.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.