Gönderen Konu: Olay 11 Eylül Saldırısı  (Okunma sayısı 21113 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kurt Knispel

  • İmparator
  • *
  • İleti: 5353
Ynt: 11 Eylül Saldırısı
« Yanıtla #40 : 11 Eylül 2014, 15:24:30 »
Muallakta olan şey CIA'in bu saldırıların olabileceğine dair istihbarat toplayıp toplamaması. İstihbarat aldıysa bile kaale almamış oluyor. Bunun bilinçli veya bilinçsiz olduğu da muallak.

Çoğu kişi bilmez 26 Şubat 1993 tarihinde New York'taki Dünya Ticaret Merkezine bir saldırı daha olmuştu. İddiaya göre yakalananlardan edinilen bir bilgilerle Bojinka Planından haberdar olundu. Yine bir iddiaya göre planın amaçlarından biri WTC'yi yok etmek. Planla ilgili buraya bakabilirsiniz: http://terortakvimi.wordpress.com/1995/01/06/1994bojinka-plani/

1993 tarihinde New York'taki Dünya Ticaret Merkezine saldırı, ABD Elçilikleri Saldırılar, Bojinka Planı, Indian Airlines Flight 814'ın kaçırılması ve USS Cole Saldırısı bence CIA'e ciddi bir yol haritası çizmiştir. Saldırının olası hedeflerini tahmin edebilecek konuma geldiklerini tahmin ediyorum. Ama zamanı ve tahribat gücünü bilememeleri hatta ABD topraklarında bu denli bir saldırı yapamazlar anlayışı 11 Eylül saldırısının olmasına sebep olmuş olabilir. Sonuç olarak ABD'nin ciddi bir savunma zafiyeti ortaya çıkmış. Saldırılar sonucunda ekonomisi ve prestiji çok büyük darbe yemiş. Bundan dolayıdır ki ABD dünyaya güçlü görünmek için, kendi kendini bombaladı teorisini yaymış olması en kuvvetli ihtimal.
 

 

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.