Gönderen Konu: Olay 11 Eylül Saldırısı  (Okunma sayısı 18563 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer

Ynt: 11 Eylül Saldırısı
« Yanıtla #40 : 11 Eylül 2014, 14:24:18 »
ABD dünyaya güçlü görünmek için, kendi kendini bombaladı teorisini yaymış olması en kuvvetli ihtimal.
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Kurt Knispel

• General
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 11 Eylül 2014, 15:24:30 »
Muallakta olan şey CIA'in bu saldırıların olabileceğine dair istihbarat toplayıp toplamaması. İstihbarat aldıysa bile kaale almamış oluyor. Bunun bilinçli veya bilinçsiz olduğu da muallak.

Çoğu kişi bilmez 26 Şubat 1993 tarihinde New York'taki Dünya Ticaret Merkezine bir saldırı daha olmuştu. İddiaya göre yakalananlardan edinilen bir bilgilerle Bojinka Planından haberdar olundu. Yine bir iddiaya göre planın amaçlarından biri WTC'yi yok etmek. Planla ilgili buraya bakabilirsiniz: http://terortakvimi.wordpress.com/1995/01/06/1994bojinka-plani/

1993 tarihinde New York'taki Dünya Ticaret Merkezine saldırı, ABD Elçilikleri Saldırılar, Bojinka Planı, Indian Airlines Flight 814'ın kaçırılması ve USS Cole Saldırısı bence CIA'e ciddi bir yol haritası çizmiştir. Saldırının olası hedeflerini tahmin edebilecek konuma geldiklerini tahmin ediyorum. Ama zamanı ve tahribat gücünü bilememeleri hatta ABD topraklarında bu denli bir saldırı yapamazlar anlayışı 11 Eylül saldırısının olmasına sebep olmuş olabilir. Sonuç olarak ABD'nin ciddi bir savunma zafiyeti ortaya çıkmış. Saldırılar sonucunda ekonomisi ve prestiji çok büyük darbe yemiş. Bundan dolayıdır ki ABD dünyaya güçlü görünmek için, kendi kendini bombaladı teorisini yaymış olması en kuvvetli ihtimal.

Çevrimdışı Ülgen

• Teğmen
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 11 Eylül 2014, 20:52:27 »
İslamofobi yaratarak Ortadoğu'da yaptığı harekatları yasallaştırma projesi bence bu. ABD'nin çok karışık bir halk yapısı var, modern İmparatorluk diyebiliriz bir nevi, ve farklı halkları bir arada tutmanın da en kolay yolu ortak bir düşman yaratmaktır, ABD yıllardır bunu yapıyor.

Çevrimdışı Kurt Knispel

• General
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 11 Eylül 2014, 21:23:27 »
Farklı halkları bir arada tutmanın en kolay yolu ayrımcılığın olmadığı demokratik bir refah toplumu olmasın?

Çevrimdışı satisfaction baby

• Ataşe
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 11 Eylül 2014, 21:28:46 »
1. Dünya Savaşı sonrası Ortadoğu'da yükselen milliyetçi-sosyalizm Arap Dünya'sını kavurdu. (Bilhassa da Nasır dönemi) ABD, Ortadoğu'daki sosyalist hareketi bitirmek amacıyla radikal İslami gruplara Soğuk Savaş Dönemi'nde yardım yaptı. SSCB'nin çöküşüyle beraber İslami terör örgütleri bu sefer Ortadoğu'daki ABD egemenliğini bitirmek istedi, yani yılanın zehri kendisine zarar vermeye başladı. Saddam Körfez Savaşı sonrası ABD büyükelçisine  "Sizi tehdit etmememize rağmen bizi incitebileceğinizi biliyoruz. Ama biz de sizi incitebiliriz. Herkes, herkese imkanları ve kapasitesi dahilinde zarar verebilir." demiştir. Terör örgütlerinin yaptığı da buydu. İmkan ve kapasite dahilinde eylem yaptılar. Tıpkı Boston'da koşuyu, Madrid'de treni patlattıkları gibi. Eylemin ABD'ye faturası ağır oldu, kendini bu kadar büyük şiddetle vurması saçmalık. Yani Ömer'in dediğine katılıyorum.

Alıntı
In New York City, approximately 430,000 jobs were lost and there were $2.8 billion in lost wages over the three months following the 9/11 attacks. The economic effects were mainly focused on the city's export economy sectors.[11] The GDP for New York City was estimated to have declined by $30.3 billion over the last three months of 2001 and all of 2002. The Federal government provided $11.2 billion in immediate assistance to the Government of New York City in September 2001, and $10.5 billion in early 2002 for economic development and infrastructure needs.

The 9/11 attacks also had great impact on small businesses in Lower Manhattan, located near the World Trade Center. Approximately 18,000 small businesses were destroyed or displaced after the attacks. The Small Business Administration provided loans as assistance, while Community Development Block Grants and Economic Injury Disaster Loans were other also used by the Federal Government to provide assistance to small business affected by the 9/11 attacks.

Çevrimdışı hakancan 45

• Albay
  • *
  • veled-i zina
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 12 Eylül 2014, 01:52:40 »
ABD dünyaya güçlü görünmek için, kendi kendini bombaladı teorisini yaymış olması en kuvvetli ihtimal.
Nasıl yani ben anlamadım. Biz Abd nin kendi kendini bombaladığını düşününce, bizim gözümüzde Abd güçlü mü gözüküyor? Yani şunu mu düşünüyoruz? "abi adamlar kendi kendilerini bombalayacak kadar güçlüler be" Yoksa "biz bunu kendi kendimize yaptık, yoksa el kaide kiim ikiz kuleleri yıkmak kim?" tarzında olup, "kimse Amerika ya saldıramaz, sadece biz kendimize saldırabiliriz" mesajını vermek mi? Yani senin demek istediğin teröristler elini kolunu sallaya sallaya koca binaları yıktı. Abd de bu saldırıyı biz yaptık teorisini yayarak, Abd ye hiç kimsenin saldıramayacağının mesajını vermek. Bu demek oluyor ki Abd savunması 2 uçağı fark edemeyecek kadar zayıftı.

Çevrimdışı Gustav Adolf

• Albay
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 12 Eylül 2014, 03:23:47 »
11 Eylül saldırılarıyla ABD büyük prestij kaybına uğradı.

Çevrimdışı Kurt Knispel

• General
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 12 Eylül 2014, 04:17:15 »
O uçaklar yolcu uçağıydı ve havada hareket halindeyken kaçırıldılar. Mevcut rotadan saptıklarında önlenemez bir duruma gelmiş olabilirler. Her şeyden önce olay bir ilk olduğu için savunma zafiyeti olması muhtemel.

11 Eylül'ün ekonomik kayıpları hakkında şöyle bir şey var: http://www.incanews.com/manset/11016/11-eylul-ve-ekonomik-kayiplar-bolum-5
Şurada da en altta: http://www.incanews.com/haberler/291/11-eylulde-kac-yahudi-oldu

Site biraz garip ne kadar güvenilir bilemiyorum.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2014, 04:17:36 Gönderen: Quad Cannon »

Çevrimdışı Jay-Jay Okocha

• General
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 12 Eylül 2014, 10:42:37 »
İncanews iyidir. :yes:
Çevrenizden 3-5 kız bulun da getirin şu foruma

« Yanıtla #49 : 12 Eylül 2014, 11:15:06 »
Binalar nasıl yan değilde,planlı bir şekilde dik bir biçimde yıkıldılar acaba.Ayrıca yıkılış süreleri serbest düşüş süresinde,yani planlı bir biçimde yapılmış olabilir.Zaten birçok komplo teorisi var bu olay ile ilgili.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2014, 11:25:00 Gönderen: Friedrich Paulus »

Çevrimdışı hakancan 45

• Albay
  • *
  • veled-i zina
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 12 Eylül 2014, 17:20:10 »
Şöyle bir yazı buldum.
(aç/kapa)

Çevrimdışı hakancan 45

• Albay
  • *
  • veled-i zina
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 14 Eylül 2014, 20:30:36 »
Bir de Johnny Bravo isimli çizgi filmde şu var:
http://img-1.onedio.com/img/719/bound/2r0/53d250594198b83d3d0a0845.webp
Çizgi filmin yayın tarihi 27 Ağustos 2001. Aynı şekilde yanan iki kulenin resmi the simpsons isimli çizgi filmde de var.

Çevrimdışı Gustav Adolf

• Albay
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 14 Eylül 2014, 20:34:42 »
Johnny Bravo'daki ikiz kulelere benzemiyor.

Çevrimdışı Michael Wittmann

• General
  • *
  • Gözümü kapatıyorum, Halep düşüyor...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 14 Eylül 2014, 20:39:56 »
Johnny Bravo'daki ikiz kulelere benzemiyor.
Hem o var, hem de saldırıdan önce de bi' olay olmuştu diye biliyorum WTC'de.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2014, 20:40:18 Gönderen: Michael Wittmann »

Çevrimdışı hakancan 45

• Albay
  • *
  • veled-i zina
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 14 Eylül 2014, 21:06:58 »
Coming soon yazıyor ama. Şu yazı?

http://michaelsikkofield.blogspot.com.tr/2012/03/11-eylul-2001-ve-kandrlan-6-milyar_29.html

Saat 9, 11 Eylül. Yani 9 un yanındaki iki kule 11 oluyor.

Çevrimdışı Kurt Knispel

• General
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 14 Eylül 2014, 21:18:34 »
Bu da bir şey ifade etmiyor.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2014, 22:25:44 Gönderen: Quad Cannon »

Çevrimdışı Lejyoner

• Yarbay
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 14 Eylül 2014, 21:43:24 »

Çevrimdışı Gustav Adolf

• Albay
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 14 Eylül 2014, 21:48:41 »
Michael Sikkofield bence güvenilir bir kaynak değil.

Çevrimdışı hakancan 45

• Albay
  • *
  • veled-i zina
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 14 Eylül 2014, 21:56:15 »

Ben yazacaktım onu, internetin azizliğine uğradım. :D

Michael Sikkofield bence güvenilir bir kaynak değil.
Benim rastladığım sitelerden biri sadece. Çoğu yer benzer yazılar yazıyor.

Çevrimdışı Re-Doom

• Yarbay
  • *
  • GeneralTzschück
    • Profili Görüntüle
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2015, 00:24:35 Gönderen: Re-Doom »
wow, such protest, much democracy, very ban, wow.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.