Gönderen Konu: Kişi Muharrem İnce  (Okunma sayısı 3523 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: Muharrem İnce
« Yanıtla #20 : 18 Eylül 2018, 23:03:29 »
Ya abi adamlar senelerce anayasayı delik deşik etti. CB tarafsızdır dendi 3 yıl parti başkanı gibi davrandı adam. Kim engel olabildi? Bana söyler misin, bugün anayasanın herhangi bir maddesi ihlal edilse hangi kurum var hop n'apıyorsun diyecek? Mesela devlet anayasaya göre aile birliğini korumak zorundadır. Ancak aynı devlet 6 sene doğu görevi veriyor öğretmene. hani nerede aile birliği? Kendinizi kandırıyorsunuz kusura bakmayın.

Kesinlikle katılıyorum. Mevcut siyasi düzendeki partilerden ve liderlerden beklenti içerisinde olmak tamamen kendimizi kandırmak olacaktır. Bu durumun sebebi ise Türkiye'nin günümüzdeki sosyo-kültürel yapısı, halkın eğitim seviyesi, ekonomisi, ülkenin dış politik sorunları, iktidar partisinin ve liderinin toplumsal anlamdaki gücü, Mhp'nin iktidar partisinin politikalarını kısmi de olsa etkileyebilme gücü sayesinde verdiği siyasi destek gibi bir çok sebepten dolayı ülkedeki siyasi pozisyon en azından orta vadede değişmeyecektir. Chp'de çift başlı düzen ve partinin artık adı çıkmış 9'a inmez 8'e durumu sebebiyle seçmenlere açılamaması kendi içerisindeki durum seçmeninin ikiye bölünmesi, Meral Akşener'in ve İyi Parti'nin geçirdiği sancılı durum, artmaya devam eden Kürt nüfusu ve Hdp'ye sağladıkları destek, Orta vadede vatandaşlığa alınacak en az 4 milyon ve 2 milyon daha artabilecek Suriyeli Afgan, Peştun mültecilerle birlikte ülkedeki siyasi tablo'nun demokratikleşmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Ben şahsım adına Haziran seçim sürecinde Muharrem İnce'nin seçmeni konsolide edebilme yeteneği ve Akşener ile İyi Parti'nin yeni bir arayış içerisinde olanları umutlandırması sebebiyle bir nebze olsun pozitif bakabiliyordum. Fakat aslında çok kötü olmayan seçim sonuçlarına karşılık muhalefetin süreci yönetememesi ve güç merkezlerinin sindirilmesi sebebiyle önümüzdeki yerel seçimler ve 5 yıl sonraki CB ve Genel Seçimlerle ilgili herhangi bir umut göremiyorum.

Bugünlerde İnce'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı konuşuluyor...

Bence yapacağı en büyük hata olur. Chp seçmeninde ki küskünlük sebebiyle adamların İzmir'i bile kaybetme durumu söz konusu olabilir. İstanbul'u ise İnce kesinlikle kazanamayacaktır. Eğer İnce siyasi figür olarak yükselmek istiyorsa kazanabileceği bir yerden gerekirse tek başında bağımsız olarak belediye başkanlığına aday olmalıdır. Aksi takdirde zaten Mhp ile ittifak yapmış Akp yerel seçimlerde bir çok yeri tam manasıyla silip süpürecektir. Ben Ankara'da ezici bir Akp zaferi bekliyorum. İstanbul'da kesinlikle kazanacaktır. İzmir'de ise Chp seçmeninin küskün olması sebebiyle hiç bu kadar kazanmaya yakın olmadı.

Kısacası ülke genelinde muhaliflerin seçime katılımı düşerse Akp-Mhp büyük zaferle ayrılacaktır.
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2018, 23:11:56 Gönderen: Erich von Manstein »
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart
 

 

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.