Gönderen Konu: Kişi Muharrem İnce  (Okunma sayısı 1834 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem1249

• Hedefinden asla sapma
  • Yönetici
  • Orgeneral
  • *
  • Beğenildi: 149 kere
  • Eşsiz gözlerin, senden başkası yok benim için.
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
Ynt: Muharrem İnce
« Yanıtla #20 : 01 Temmuz 2018, 16:37:05 »
Muharrem İnce net bir şekilde aday olacağını Hürriyet Gazetesinden Ayşe Arman'a açıkladı.
http://www.haberturk.com/son-dakika-muharrem-ince-yeniden-cumhurbaskani-adayiyim-2039764
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Çevrimdışı kerem1249

• Hedefinden asla sapma
  • Yönetici
  • Orgeneral
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
« Yanıtla #21 : 16 Eylül 2018, 20:07:26 »
Bugünlerde İnce'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı konuşuluyor...
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı Liquido

« Yanıtla #22 : 16 Eylül 2018, 21:00:08 »
Bugünlerde İnce'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı konuşuluyor...
Muharrem İnce yalanladı bu iddia'yı.Ama ne olacağı belli olmaz.
Deutsche Frauen,Deutsche Treue,Deutscher Wein und Deutscher Sang

Çevrimdışı kerem1249

• Hedefinden asla sapma
  • Yönetici
  • Orgeneral
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
« Yanıtla #23 : 18 Eylül 2018, 13:21:02 »
Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı, kendisi hakkında Bakırköy ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılıklarınca gönderilen dosyayı inceliyor. Hakkında soruşturma var ve eğer "Apoletlerini sökeceğim" sözü suç teşkil etme ihtimalinde ise kovuşturma da açılabilir.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimiçi battle4royal

« Yanıtla #24 : 18 Eylül 2018, 14:51:11 »
Bir balondu söndü. Türkiye'de muhalefet yok. Bir tiyatro dönüyor sadece.

Çevrimdışı Liquido

« Yanıtla #25 : 18 Eylül 2018, 16:36:54 »
Bir balondu söndü. Türkiye'de muhalefet yok. Bir tiyatro dönüyor sadece.
Daha çok erken balon demek için.Chp'nin başına geçerse ben inanıyorum ki 50+1'i ilk seçimlerde bulamayacak.Fakat %40-43 arası bir oy alacak ve bu seçimi 2.tur'a götürecek.2.tur da eminim ki Muharrem İnce seçilecektir.

Çevrimdışı kerem1249

• Hedefinden asla sapma
  • Yönetici
  • Orgeneral
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
« Yanıtla #26 : 18 Eylül 2018, 16:59:30 »
Daha çok erken balon demek için.Chp'nin başına geçerse ben inanıyorum ki 50+1'i ilk seçimlerde bulamayacak.Fakat %40-43 arası bir oy alacak ve bu seçimi 2.tur'a götürecek.2.tur da eminim ki Muharrem İnce seçilecektir.
Erdoğan aday olmazsa bu olabilir.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimiçi battle4royal

« Yanıtla #27 : 18 Eylül 2018, 18:28:49 »
Beyler hala seçim diyorsunuz yahu askjahsdka rejim değişti rejim. Son 200 yılın, Türk modernleşmesinin intikamını alıyorlar. Karma eğitimi tartışıyorlar yahu ne seçimi. Hala yediğimiz kazığın farkında değilseniz o sizin tercihiniz tabi. Ben bu ülkeye dair umutlarımı geri dönülemez şekilde kaybettim. Muharremmiş Meralmiş ötekiymiş berikiymiş. Bunlar muhalefet tiyatrosunun basit figüranlarından bir kaçı. Hala CHP'nin başına geçme teorisi ise tam bir sit-com. Ben daha oy sayarken adamlar zafer kutlaması yapıyordu. Ne ikinci turu ne 50+1'i. Otokratik Asya devletleri gibi sembolik seçimler olacak bundan sonra. Ben bu ucuz gösteride yokum artık.
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2018, 18:30:36 Gönderen: battle4royal »

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Albay
  • *
  • Beğenildi: 55 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 18 Eylül 2018, 18:33:30 »
Beyler hala seçim diyorsunuz yahu askjahsdka rejim değişti rejim. Son 200 yılın, Türk modernleşmesinin intikamını alıyorlar. Karma eğitimi tartışıyorlar yahu ne seçimi. Hala yediğimiz kazığın farkında değilseniz o sizin tercihiniz tabi. Ben bu ülkeye dair umutlarımı geri dönülemez şekilde kaybettim. Muharremmiş Meralmiş ötekiymiş berikiymiş. Bunlar muhalefet tiyatrosunun basit figüranlarından bir kaçı. Hala CHP'nin başına geçme teorisi ise tam bir sit-com. Ben daha oy sayarken adamlar zafer kutlaması yapıyordu. Ne ikinci turu ne 50+1'i. Otokratik Asya devletleri gibi sembolik seçimler olacak bundan sonra. Ben bu ucuz gösteride yokum artık.

kesinlikle doğru.
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2018, 19:24:29 Gönderen: Agnostik »

Çevrimdışı Liquido

« Yanıtla #29 : 18 Eylül 2018, 19:10:18 »
Anayasa'da diyor ki 2 defa seçilen Cumhurbaşkanı bir daha seçilemez.Biz buna güvenerek konuşuyoruz.Ve bu yasa Meclisten dahi geçemiyorken siz bu seçime iktidar tarafının zaferi diyebiliyor musunuz ? Adamlar hezimet yaşadılar.Bir sonraki seçimde daha büyük problemleri var.

Anayasamız

101.Maddeye bakarsanız dediğimi anlayacaksınız.

« Son Düzenleme: 18 Eylül 2018, 19:20:38 Gönderen: Liquido »

Çevrimiçi battle4royal

« Yanıtla #30 : 18 Eylül 2018, 19:22:54 »
Anayasa'da diyor ki 2 defa seçilen Cumhurbaşkanı bir daha seçilemez.Biz buna güvenerek konuşuyoruz.Ve bu yasa Meclisten dahi geçemiyorken siz bu seçime iktidar tarafının zaferi diyebiliyor musunuz ? Adamlar hezimet yaşadılar.Bir sonraki seçimde daha büyük problemleri var.

Anayasamız

101.Maddeye bakarsanız dediğimi anlayacaksınız.

Anayasa mı? O ne ya :D bi referandum daha yaparlar 2 defa şartını kaldırırırlar bişey olmaz :D

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Albay
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 18 Eylül 2018, 19:26:34 »

Anayasa mı? O ne ya :D bi referandum daha yaparlar 2 defa şartını kaldırırırlar bişey olmaz :D

bkz. Alfredo Stroessner

Çevrimdışı Liquido

« Yanıtla #32 : 18 Eylül 2018, 19:27:54 »
Anayasa değişikliği için karar yeter sayısı eski sistemde Meclis üye tam sayısının 3'te 2'si olan 367 milletvekili sayısı yeni sistemde 400 olacak.

Ve şuan ki hükümet,İttifağı ile birlikte 342 milletvekili çıkarabiliyor.

Fakat referanduma götürmek isterlerse 360 milletvekili yeterli oluyor.Fakat bu 8 milletvekili nasıl gelecek ?
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2018, 19:29:49 Gönderen: Liquido »

Çevrimiçi battle4royal

« Yanıtla #33 : 18 Eylül 2018, 19:38:40 »
Ya abi adamlar senelerce anayasayı delik deşik etti. CB tarafsızdır dendi 3 yıl parti başkanı gibi davrandı adam. Kim engel olabildi? Bana söyler misin, bugün anayasanın herhangi bir maddesi ihlal edilse hangi kurum var hop n'apıyorsun diyecek? Mesela devlet anayasaya göre aile birliğini korumak zorundadır. Ancak aynı devlet 6 sene doğu görevi veriyor öğretmene. hani nerede aile birliği? Kendinizi kandırıyorsunuz kusura bakmayın.

Çevrimdışı Liquido

« Yanıtla #34 : 18 Eylül 2018, 19:41:03 »
Ya abi adamlar senelerce anayasayı delik deşik etti. CB tarafsızdır dendi 3 yıl parti başkanı gibi davrandı adam. Kim engel olabildi? Bana söyler misin, bugün anayasanın herhangi bir maddesi ihlal edilse hangi kurum var hop n'apıyorsun diyecek? Mesela devlet anayasaya göre aile birliğini korumak zorundadır. Ancak aynı devlet 6 sene doğu görevi veriyor öğretmene. hani nerede aile birliği? Kendinizi kandırıyorsunuz kusura bakmayın.
Kendimizi kandırmak değil.Hala inanıyorum.Bu ülke neleri atlattı,bunu mu atlatamayacak.Önceki senelerde de aynı hataları yapan hükümetler gibi birileri cezayı çekecek.

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Albay
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 18 Eylül 2018, 19:43:48 »
Abi kim kimi cezaya çekmiş anlatır mısın lütfen? Türkiye'de yapılan her hata cezasız kalmıştır.
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2018, 19:44:07 Gönderen: Agnostik »

Çevrimdışı Liquido

« Yanıtla #36 : 18 Eylül 2018, 19:45:56 »
Abi kim kimi cezaya çekmiş anlatır mısın lütfen? Türkiye'de yapılan her hata cezasız kalmıştır.
27 Mayıs 1960 darbesinden önceki olaylara bakmanızı tavsiye ediyorum.

Çevrimdışı Wylde

« Yanıtla #37 : 18 Eylül 2018, 19:56:08 »
Kılıçdaroğlu ile birden kanka olmaları, ilginçti.
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2018, 19:56:16 Gönderen: Wylde »

Çevrimdışı kerem1249

• Hedefinden asla sapma
  • Yönetici
  • Orgeneral
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
« Yanıtla #38 : 18 Eylül 2018, 21:51:10 »
Gerekirse MHP bırakılır, HDP ve İyi Parti ile dost olunur yine de 360 bulunur. Önemli olan halkın son defa evet dememesi.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~

« Yanıtla #39 : 18 Eylül 2018, 23:03:29 »

Kesinlikle katılıyorum. Mevcut siyasi düzendeki partilerden ve liderlerden beklenti içerisinde olmak tamamen kendimizi kandırmak olacaktır. Bu durumun sebebi ise Türkiye'nin günümüzdeki sosyo-kültürel yapısı, halkın eğitim seviyesi, ekonomisi, ülkenin dış politik sorunları, iktidar partisinin ve liderinin toplumsal anlamdaki gücü, Mhp'nin iktidar partisinin politikalarını kısmi de olsa etkileyebilme gücü sayesinde verdiği siyasi destek gibi bir çok sebepten dolayı ülkedeki siyasi pozisyon en azından orta vadede değişmeyecektir. Chp'de çift başlı düzen ve partinin artık adı çıkmış 9'a inmez 8'e durumu sebebiyle seçmenlere açılamaması kendi içerisindeki durum seçmeninin ikiye bölünmesi, Meral Akşener'in ve İyi Parti'nin geçirdiği sancılı durum, artmaya devam eden Kürt nüfusu ve Hdp'ye sağladıkları destek, Orta vadede vatandaşlığa alınacak en az 4 milyon ve 2 milyon daha artabilecek Suriyeli Afgan, Peştun mültecilerle birlikte ülkedeki siyasi tablo'nun demokratikleşmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Ben şahsım adına Haziran seçim sürecinde Muharrem İnce'nin seçmeni konsolide edebilme yeteneği ve Akşener ile İyi Parti'nin yeni bir arayış içerisinde olanları umutlandırması sebebiyle bir nebze olsun pozitif bakabiliyordum. Fakat aslında çok kötü olmayan seçim sonuçlarına karşılık muhalefetin süreci yönetememesi ve güç merkezlerinin sindirilmesi sebebiyle önümüzdeki yerel seçimler ve 5 yıl sonraki CB ve Genel Seçimlerle ilgili herhangi bir umut göremiyorum.

Bence yapacağı en büyük hata olur. Chp seçmeninde ki küskünlük sebebiyle adamların İzmir'i bile kaybetme durumu söz konusu olabilir. İstanbul'u ise İnce kesinlikle kazanamayacaktır. Eğer İnce siyasi figür olarak yükselmek istiyorsa kazanabileceği bir yerden gerekirse tek başında bağımsız olarak belediye başkanlığına aday olmalıdır. Aksi takdirde zaten Mhp ile ittifak yapmış Akp yerel seçimlerde bir çok yeri tam manasıyla silip süpürecektir. Ben Ankara'da ezici bir Akp zaferi bekliyorum. İstanbul'da kesinlikle kazanacaktır. İzmir'de ise Chp seçmeninin küskün olması sebebiyle hiç bu kadar kazanmaya yakın olmadı.

Kısacası ülke genelinde muhaliflerin seçime katılımı düşerse Akp-Mhp büyük zaferle ayrılacaktır.
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2018, 23:11:56 Gönderen: Erich von Manstein »
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.