Gönderen Konu: Ermenistan'ın Türkiye'den toprak talebi  (Okunma sayısı 15336 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı c.

• İmparator
  • *
Gelin biz bir şey vereceğiz onuda çok istersiniz. Hümanistlik ile ermeniciliğide karıştırmamak gerek ama devreler yanında böyle şeyler ortaya çıkıyor işte.

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• İmparator
  • *
Ozan, niye torunlarına geri iade yapacakmışız? Dedeleri Türkleri öldürdü, taşkınlık yaptı diye mi? Madalya da takalım "devlete üstün hizmet madalyası" tam olsun...

Gün gelir o tazminat da alınır. Haklı elinde sonunda hakkını alır. :)

Evet, alırsınız. Türkiye'deki bütün piyango biletlerini alsın Ermenistan, çıkan ödülle gül gibi geçinir. ;)

Çevrimdışı Şarklı Yağız

• Filozof
  • *
  • Isoroku Yamamoto
Ozan, niye torunlarına geri iade yapacakmışız? Dedeleri Türkleri öldürdü, taşkınlık yaptı diye mi?
1.3 Milyon Ermeni'nin hepsi mi taşkınlık yaptı hepsi mi eline silah alıp birini vurdu.

Taşkınlık hareketleri hoş karşılanacak demiyorum hiç bir devlet öyle bir hareketi hoş karşılamaz bizim mevzumuz kurunun yanında yanan yaşların haklarıyla.
Aşırı düzen arayışları ütopiktir ve sonucu her zaman  totaliterliktir, diktatörlüktür. Adına Komünizm, Faşizm, Kapitalizm, Anarşizm, Dincilik ne derseniz deyin bu değişmez. Sadece diktatörlüğe giden yol farklı olacaktır.

Çevrimdışı c.

• İmparator
  • *
Tarihte her milletten kurunun yanında yaşta yanan olmuştur , ermenide olsa kalkıpta ödeme yapmak gibi bir saçmalık nedir yahu?
Düzeltme : Şaka maka konuya girdikçe insan ermeniler Türkçe mi öğrendi diye düşünmüyor değil.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2013, 15:07:30 Gönderen: csskyfire »

Çevrimdışı Türkan

• Roué
  • İmparator
  • *
  • Go ask Alice.
Ben niye alıyorum? Alacaklı alsın. ;D Benim Rusya ile tazminat sorunum var.
Aptallığa ve cahilliğe tahammülüm yok.

Çevrimdışı Şarklı Yağız

• Filozof
  • *
  • Isoroku Yamamoto
Tarihte her milletten kurunun yanında yaşta yanan olmuştur , ermenide olsa kalkıpta ödeme yapmak gibi bir saçmalık nedir yahu?
Düzeltme : Şaka maka konuya girdikçe insan ermeniler Türkçe mi öğrendi diye düşünmüyor değil.
Şöyle düşün Ermenistan'da yaşıyorsun komşularından 3-5 kendini bilmez çeteleşmiş gidip Ermenileri öldürüyor. Ermeniler sinirlenip silahlanıp size saldırıyor. Annen baban ölüyor. Paraların çalınıyor. Sen sürüyorlar başka bir yere evsiz barksız parasızsın. Hakkını istemezmisin yoksa kurunun yanında bende yanarım doğaldır mı dersin.
Aşırı düzen arayışları ütopiktir ve sonucu her zaman  totaliterliktir, diktatörlüktür. Adına Komünizm, Faşizm, Kapitalizm, Anarşizm, Dincilik ne derseniz deyin bu değişmez. Sadece diktatörlüğe giden yol farklı olacaktır.

Çevrimdışı c.

• İmparator
  • *
Ovvv gözlerim yaşardı ya. Şöyle düşün devletinde Ermeniler köyünü basıp anneni babanı öldürüyor. Ne dersin , biz hümanistik qardeşşş mi dersin yoksa ne tazminatı mı dersin?

Çevrimdışı Börklüce

• Kral
  • *
"1.3 Milyon Ermeninin hepsi mi taşkınlık yaptı?" sorusu çok doğru. Orada bir karar alınıp koca bir millet sürülüyor diye tek tek hepsi şöyledir böyledir denemez. Orada kalan kadın ve çocuklar da mallarını yitirdi, veya Ermenilerin silahlanmasıyla alakası olmayan köyler de boşaldı... Savaş döneminde zaten böyle bir ödeme yapılmaz, yeni kurulan fakiroğlu fakir cumhuriyetin de normal olarak ödeme gibi bir planı olmaz. Ama şu anda en azından böyle bir anlaşma yapılabilir, bu bile basit bir müzakeredir. Siz istediğiniz kadar buna da karşı çıkın ama bu kadar çok senedir söylenen ve büyük sayılarla söylenen yalanlar var, yalanın doğru olmaması değil ne kadar inanıldığı önemlidir, bir sürü devlet bu olayları soykırım diye kabul etmişken en azından yapılan ayıbı savunmayın ki soykırım değil derken inandırıcı olun, yoksa klasik her şeye karşı çıkma muhabbeti oluyor. Nasıl ki sizin Turan hedefiniz varsa Ermenistan'ın en büyük siyasi hedefi de budur herhalde, soykırım kelimesi ve bu kelimenin getirdiği olanaklar. Yanlış hatırlamıyorsam bu olayları katliam diye kabul eden tek ülke BK, çoğu ülke soykırım diyor zaten, ne de olsa yabancı tarihçiler kaynak beğenmiyor, "ignore" haklarını kullanıyor. :P

Çevrimdışı Swift

• Filozof
  • *
  • Hadi Güle Güle
ALmanya, Polonya devletine nazilerin yaptıkları için tazminat ödüyor mu, demokrasi çiçeği Birleşik Krallık ta Hong Kong'a gidip çinlilere yaptığının hesabını veriyor mu, Fransa üçüncü dünya ülkelerine yaptığının bedelini ödüyor mu, ABD sırf japonlar daha hızlı teslim olsun savaş uzamasın diye attığı iki tane atom bombasının hesabını veriyor mu, katlettiği kızılderililerin. Kanada başbakanı özür dilemişti o kadar. Çin Halk Cumhuriyeti mao'nun katlettiği insanların hakkını veriyorlar mı. Bu böyle gider.

Savaş hiç adalet aranmayacak yerdir. Ha o kadar büyük devletler bizden zibilyon kere haksız ama böyle tazminat ödemiyorlar, ama "büyüklük bizdedir biz ödeyelim" derseniz ne diyim haklısınızdır. Gerçi bunları biz değil belki atalarımız yaptı, ama vicdanımıza sığdıramıyorsak biz ödeyelim. Ancak ermenistan'da savaş sırasında güvenliksiz kalan yerleşim yerlerini bugünkü Ermenistan devletinin kurulması için katliam yapanların hesabını, katledilen onca insanın hakkını verebilecek mi. Diyeceğim o ki bu konuda her iki tarafta birbirine haksızlık uygulamıştır ama hınçak ve taşnak komitelerinin yaptıklarının yanında Osmanlının ki devede kulak kalır. Yani bu tc'de şöyle olur, büyüklük bizde kalsın, ortadoğuda ne işi olduğu bilinmeyen BK için ise ermenilerin haklarını ödediler büyük insanlarmış diye karşılanır.

Yani kim daha haksızsa önce o ne için ödemiyor, yoksa işlerine mi gelmiyor. Bunu hakkını almak değilde çıkar amaçlı gördüm biraz. Ki zaten tek tek kim bu olaydaki masum ermenilerden deyip onlara tc'nin ödediği tazminatı ermenistan devletinin ödeyebileceğini sanmıyorum. Para ermeni devletinin kasasına gider en fazla. Bir kısmı göstermelik dağıtılır. Yapılabilecek tek şey özür dilemek olur, sanki bu katliamı yapan bizlermişiz gibi ama karşımızdakilerin amacı farklı sonuçta.
düke düke dol dozet yu ve düke düke dal dozetyu ve düke düke dal dozeyet yu deki düşke düke dal duzet yuvediüke dükedal dozet yuvedakdallyöz

-Kendinize iyi bakın.

Çevrimdışı unonimus

Ermeniler Türkçe sözlük bile yazdı ;D .

Çevrimdışı Şarklı Yağız

• Filozof
  • *
  • Isoroku Yamamoto
Ovvv gözlerim yaşardı ya. Şöyle düşün devletinde Ermeniler köyünü basıp anneni babanı öldürüyor. Ne dersin , biz hümanistik qardeşşş mi dersin yoksa ne tazminatı mı dersin?
Çok haklısın ya şimdi gördüm doğru yolu. Bugüne kadar bir kez bile bu şekilde düşünmemiştim. Tabi öldüreceğiz Ermenileri taşkınlık yaptılar içlerindeki hainlere sahip çıksalardı ölmezlerdi. Bu görüşle başbakanda haklı gezi parkı protestoları haksız kurunun yanında yaşta yanacak madem öyle içlerinde ki provakatörlere izin vermeselerdi dua etsinler biber gazı kullandık. Çinlilerde haklı o ne öyle ülkeden ayrılmaya çalışıyorlar. Geleneksel diye bahane edip bıçak taşıyorlar hepsi terörist tipli öldürmeyip ne yapacaklar ayrılmalarını mı bekleyecekler. Hocalı'da da Ermeniler haklı kaçsalardı hocam savaş bölgesi ben işgal etmişim güvenliğime tehlikeysen öldürürüm. Kimseye de hesabını vermem.

Çevrimdışı TheDoctor

• Kral
  • *
Şu duvarları yıkın. :(

Çevrimdışı human

• İmperium
  • *
  • koyaanisqatsi
 Bu olayların içinde herkesin belli bir oranda hatalı olduğunu kabul etmek ve ona göre yorum yapmak daha sağlıklı olacaktır. Tüm Ermeni halkına yapılan genellemelerle bir yere varamayız. Sadece Türkleri savunmanın ülkeye de bir katkısı olmayacaktır. Kötü insan her yerde vardır, iyi insan da. Ermeniler melek ya da şeytan olarak dünyaya gelen uzaylılar değil. Biz de pek tabi. İki taraf da mağdur oldu, ama bir milletin tamamının yaşadığı bir trajediden bahsediyoruz. Yapmayın artık hala bu söylemlerle bu saatten sonra bir yere varılmaz... Ha bu talep karşısındaki fikirler tartışma yapılabilir ama tek taraflı bir bakış açısı yakışmıyor. Olan olaylarda "Ermeniler" değil de "Bazı Ermeniler" demek daha doğru olacaktır.
All day and all of the night!

Çevrimdışı c.

• İmparator
  • *
Çok haklısın ya şimdi gördüm doğru yolu. Bugüne kadar bir kez bile bu şekilde düşünmemiştim. Tabi öldüreceğiz Ermenileri taşkınlık yaptılar içlerindeki hainlere sahip çıksalardı ölmezlerdi. Bu görüşle başbakanda haklı gezi parkı protestoları haksız kurunun yanında yaşta yanacak madem öyle içlerinde ki provakatörlere izin vermeselerdi dua etsinler biber gazı kullandık. Çinlilerde haklı o ne öyle ülkeden ayrılmaya çalışıyorlar. Geleneksel diye bahane edip bıçak taşıyorlar hepsi terörist tipli öldürmeyip ne yapacaklar ayrılmalarını mı bekleyecekler. Hocalı'da da Ermeniler haklı kaçsalardı hocam savaş bölgesi ben işgal etmişim güvenliğime tehlikeysen öldürürüm. Kimseye de hesabını vermem.
Doğru biz tazminat ödeyip suçlu gözükecektip onlar masum ermeni gözükecekti yoksa böyle oluyoruz vah vah.  :dozey:

Çevrimdışı Şarklı Yağız

• Filozof
  • *
  • Isoroku Yamamoto
Bizim de suçumuz var eğer onların suçunu kanıtlayacaksak Tarihçilerimizle kanıtlayacağız oluşturursun ünlü tarihçilerimizden heyet serersin tüm arşivleri olur biter. Ne kadar Türk ne kadar Ermeni ölmüş anlaşılır. İki tarafında ne kadar suçlu olduğunu görürüz.

Çevrimdışı c.

• İmparator
  • *
Kendinde diyorsun önce biz tazminat ödeyelim diye. Bende diyorum ki neden , uluslararası alanda seni katil gibi gösterecek bir şeyi neden yapıyorsun? ermeniler bunu bekliyor zaten.

Çevrimdışı efetss

• Mandate
  • *
  • Padgett is İn Da House of 3PT
Herkes ermeni derdine düşmüş eğer bu insanlar hümanist olsaydı Balkanlarda öldürülen 5 milyon masum Türk'ün hesabını vermeleri lazımdı.Ayrıca 1.Dünya Savaşında türk köylerine saldıran ermeni değil miydi?İsterseniz araştırın ermeniler hakkında çıkan göç kanununu meclisteki ermeni mebuslar da onayladı.Görüyorum ki forumda da bu konulara kafası basmayan arkadaşlar var. :wall:

Çevrimdışı asau

• Mandate
  • *
Ermeniler Türkleri katletmiş deniyor, katletmedi diyen yok. Ermenilerde Türk öldürmüş olabilir. Ama bu asıl sorunu açıklayamaz.

Şimdi biri çıkıp Filistinliler İsraillileri katlediyor derse ne komik olur dimi. İsrailli katleden Filistinli vardır elbette, a ayrı bir nokta...   

Çevrimdışı efetss

• Mandate
  • *
  • Padgett is İn Da House of 3PT
Kimse bunun tartışmasını yapmasın o zaman techir kanunu gerekliydi çıkarıldı.Kurtulan oldu kurtulamayıp doğanın ağır şartlarına yenik düşenler oldu benim derdim ermenileri savunan insanların 5 milyon türk ü, cezayirlilerin fransızlar tarafından katledilmesini konuşmayıp hiç ittiri bohtan ermenilerin katledilmesini konuşan sizin gibi bilgisizler.

Çevrimdışı Quaim

• Kral
  • *
  • Faber est suae quisque fortunae
    • YokÖyleBişi Blogum
Önce o üslubunu düzelt, terbiyesizlik etme, edep yahu!

Kimse 5 milyon Türk katledilmedi ya da umrumda değil demedi. Burada konu Ermeni tehciri ve yola çıkardığı sorunlar. Gereksizdi diyen de yok zaten. Elbette gerekliydi. Ancak kurunun yanında yaş da yandı, düzgün yapılmadı ve kaş yapayım derken göz çıkarıldı. Empati önemli bir şey.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2013, 18:53:00 Gönderen: Quaim »
Doğruların peşinden giden geminin rotasını fırtına bile değiştiremez.

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.