Gönderen Konu: Enver Paşanın 132.DoğumYılı  (Okunma sayısı 2035 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı The White Tower Guardians

• Mülkiyetçi
  • *
  • Heart Of Iron 3
Enver Paşanın 132.DoğumYılı
« : 23 Kasım 2013, 12:29:45 »
Enver Paşayı Rahmetle Anıyoruz Osmanlı Topraklarında başlayan yolculuğu Türkistan Topraklarında son buldu Moskovla olan mücadelesini hiç bitirmedi Türklerin özgürlüğü için belki hataları oldu ama kimin yok o en cesurlarımızdandı.Seni ve gösterdiğin kahramanlıkları unutmadık Enver Paşam sen ki koskoca Abdülhamidi devirdin sen ki Teşkilatı Mahsusayı kurdun tarih bilmeyenler sana laf ediyor ederler ama biz senin mirasına sahip çıkacağız...

Arkadaşlar kavga çıkarıcı yorumlar atmayın iyisiyle kötüsüyle oda bir komutandır ve büyük hizmetleri vardır.
Ben, Luftwaffe'in başıyım ama benim hiçbir Luftwaffem yok

Çevrimdışı c.

• İmparator
  • *
Ynt: Enver Paşanın 132.DoğumYılı
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2013, 12:45:05 »
Bizim aile anne tarafından ittihatçı , o sebepten kendisini iyi anıyorum.

Çevrimdışı Ömer

« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2013, 12:57:36 »
Ermeni kıyımının baş mimarlarından,
Türk İmparatorluğu'nu Almanya'nın yanında savaşa sokarak neredeyse yok olmasına sebep olan,
yeterli tecrübeden yoksun olduğu halde başkomutan yetkisi alıp on binlerce askerin savaşmadan ölümüne yol açan,
Turan gibi çılgın ve gerçekçi olmayan hayalleri uğruna daha pek çok insanın ölümüne sebep olmuş ve olabilecek,
basiretsiz bir adamdı.

Daha çok İsrail-Filistin çatışmasından dolayı Yahudilere duydukları nefreti Hitler'i yücelterek gösterenler olduğu gibi, bugün de İslami rejime tepki olarak gelişen Türkçülük Enver paşa gibileri yüceltiyor. Bu yanlışa düşmemek için geçmişte fazlasıyla tecrübemiz bulunuyor. Hayal kurmayı herkes becerir, önemli olan bunu başarmaktır. (Bkz: M. Kemal Atatürk.)
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2013, 12:58:30 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Gaius Octavius

• Kaptan
  • *
  • Paralel Moderatör
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2013, 16:30:28 »
Becerikli bir subay ama yeteneksiz bir general. Çok sevmem. Ama yine de Allah Rahmet Eylesin. Çankaya'yı okursanız daha iyi anlarsınız beni. Yazarı Falih Rıfkı.
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2013, 16:32:05 Gönderen: Gaius Octavius »

Çevrimdışı Gaius Octavius

• Kaptan
  • *
  • Paralel Moderatör
« Yanıtla #4 : 23 Kasım 2013, 19:21:25 »
İsrail'i Araplar'la savaştıkları için sevmezler. Az bile yapmış. Filistindeki Arapları şöyle toptan halletseydi.
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2013, 19:22:09 Gönderen: Gaius Octavius »

Çevrimdışı TWTmh 051020

• Mülkiyetçi
  • *
  • Hüseyin Nihal Atsız 1905-∞
« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2013, 22:20:26 »
Ulu Paşam Mekanın Uçmağ Olsun.
Siz putperestliğe saygı duyuyor musunuz?
Evet fakat neden ateist olduklarına anlam veremiyorum.

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.