Gönderen Konu: ABD'nin 100 yıllık stratejisi  (Okunma sayısı 3848 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Onursal Üye
  • Kral
  • *
  • Dadak Paşa
ABD'nin 100 yıllık stratejisi
« : 21 Mart 2010, 02:51:15 »
<a href="http://www.dailymotion.com/swf/video/xcng7m" target="_blank" class="new_win">http://www.dailymotion.com/swf/video/xcng7m</a>
« Son Düzenleme: 21 Mart 2010, 02:51:40 Gönderen: Dadakoğlu »

DeuschLar

• Ziyaretçi
Ynt: ABD'nin 100 yıllık stratejisi
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2010, 11:15:30 »
dadakoğlua ynı oolayı ben anlatmaya çalışmıştım .Adnan Menderes üzerinden ama herkez Menderes e odaklandığı için esas konuya gelemedik süper bir video paylaşmışsın.

Adnan Menderes tarihte abd den borç almıştır.Abd ise hem istikrar yüzünden sıkıştırmıştır ama Adnan Menderes in Rusya dan borç alıp Amerikaya ödemek tehditinde bulunması ile ipi çekilmiştir.
« Son Düzenleme: 21 Mart 2010, 11:23:50 Gönderen: DeuschLar »

Çevrimdışı Alcarin

• Şövalye
  • *
  • There is no one but me
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2010, 11:34:20 »
Şu durum düzelir mi sizce?  :P
Milleti gaza getiren bi Parti olması lazım  :P

Çevrimdışı PANZER GENERAL

• İmparator
  • *
  • MR.KEY
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2010, 11:48:47 »
Video açılmıyor

DeuschLar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 21 Mart 2010, 11:54:40 »
Şu durum düzelir mi sizce?  :P
Milleti gaza getiren bi Parti olması lazım  :P

Partinin ideolojisi dışa içe değil dışa molması lazım. Yani güneh keçisi yabancı bir ülke olması lazım.

Söylmek istemezdim ama böyle durumlarda ülkeyi ve insanları aşırı faşist partisinden başka hiç bir parti kurtaramaz. Çünkü faşist lik Ülke halkının tamamını bir noktada birleştirerek kendi öz devleti dahil her şeyden üstün tutmaktır. Tabi faşist oluşumu halk birbirine kenetlendiği zaman yımak gerekli . Çünkü Devamlı bir faşistik yapı devleti bozar.

Video açılmıyor

Video açılıyor ben şu anda izliyorum.

• İmparator
  • *
  • MR.KEY
« Yanıtla #5 : 21 Mart 2010, 12:02:22 »
Allah Allah bende beyaz hala

Çevrimdışı Alcarin

• Şövalye
  • *
  • There is no one but me
« Yanıtla #6 : 21 Mart 2010, 12:15:46 »
Faşistlik biraz fazla sert kaçıyor. Kesinlikle karşı çıkanlar olacaktır. Bence halka damardan girip hipnoz etkisi yapmalı. Misal işsizlik oranını en aza indirme, hammadde kullanımının içe bağımlı olması, üretim ve sanayi.

Bizde bunlar varda icraat yok. Kendimize pahalı yurtdışına ucuza satıyoruz.
« Son Düzenleme: 21 Mart 2010, 12:16:14 Gönderen: Alcarin »

DeuschLar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 21 Mart 2010, 12:25:34 »
Ufak çaplı bir savaş çıkmalı kağıt üzerinde. Yada başka bir ükeyle büyük bir kıvılcım  halk gerilmeli ve kendi birleşmeli tam bu zamanın ortasın da biride yönetimi alır halka önderlik ederse ve gerçekten usta biri olursa ve halkı birleştirmeyi başarabilir.

• İmparator
  • *
  • MR.KEY
« Yanıtla #8 : 21 Mart 2010, 12:27:08 »
Açılmıyor açılmıyor açılmıyor

Çevrimdışı Snow

• Kont
  • *
« Yanıtla #9 : 21 Mart 2010, 12:35:09 »
Flash player yüklü mü?

• İmparator
  • *
  • MR.KEY
« Yanıtla #10 : 21 Mart 2010, 12:37:03 »
Bilmiyorum

Çevrimdışı Annibal

« Yanıtla #11 : 21 Mart 2010, 14:17:05 »
güzel video olmuş
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı kwlf

• Senyör
  • *
« Yanıtla #12 : 21 Mart 2010, 16:02:51 »
Usta diplomatlar, zeki ve vatanını seven insanlarla bu olabilir.Faşist bir iktidar ülkeye bir yere getirse bile beğenmeyeni de çok olur, bu durum da bir çatlak halinde bir taraf diğerinden intikam almaya çalışır, bunda dış güç desteği de olur.Misal, iç savaş vs.

Bugün okuduğum bir yazıda da almanyanın bilerek türk-yunan ilişkilerini sabote ettiği ve bu sayede silah sanayisinden para kazandığını okudum.Birkaç yıl önce  yunanistandan az leopard tankımız var diye üzülüyor, almanyadan denizaltı alarak donanmayı güçlendiriyoruz diye seviniyordum.Suikasta uğrayan dr. hablemitoğlunun alman vakıfları kitabı da var ama elimi sürmemiştim.Kısmet olursa onu da birgün okurum.
Belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir

Çevrimdışı karaasi

• Asil
  • *
« Yanıtla #13 : 21 Mart 2010, 19:42:15 »
Japonya ve Almanya tespiti güzel.

Ancak ben Türkiye'yi öyle en büyük düşman,çok korkulacak muhteşem bir devlet olarak gördüklerini zannetmiyorum.

Ayrıca, Abd, bana kalırsa Rusya'yı düşman olarak görmüyor. Petrol politikalarından anlaşılacağı üzere, Rusya'nın kalkınmasıvı sağlıyor. Abd'nin asıl düşmanı Avrupa ve Uzakdoğu'dur(Çin). Ortadoğuya yerleşme sebebi de bu iki kutbun enerjileri kontrol etmektir.

Türkiye meselesine gelince, istikrarsız ve bağımlı bir devlet olmamızı istedikleri bir gerçek. Ancak ABD Türkiyenin bölünmesini istemez. Türkiye'nin bölünmesi Avrupa'nın işine gelir. Çünkü Türkiye Türk-kürt diye bölünürse, Abd bu iki taraftan birini seçmek zorunda kalır. Her iki seçimde ABD nin bölgede güç kaybetmesi anlamına geliyor. Biz herşeyin abd boyutunu yüzeysel olarak düşünüyoruz. Mesela pkknın ardında abd var, askerlerimizi onlar şehit ediyor diyoruz. Ancak Pkk şuan çift yönlü olarak yönetiliyor ve Türk milletinin abd hakkında düşüncelerini bilen Avrupa zaman zaman pkk adı altında sansasyonel eylemler yapıyor.

Dediğim gibi, bence şuan Türkiye Abd tarafından büyük düşman olarak görülmüyor. Önemli olan, Avrupa ve Çin'in gelişmesini engellemek. Bu iki amaç Rusya'nın da işine geldiği için, gizli bir Rusya-Amerika işbirliğinden söz edebiliriz.
"Sana dilsiz, dudaksız sözler söyleyeceğim/ Bütün kulaklardan gizli sırlardan bahsedeceğim/ Bu sözleri sana, herkesin içinde söyleyeceğim/ ama senden başka kimse duymayacak/ Kimse anlamayacak..."

DeuschLar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 21 Mart 2010, 20:48:21 »
Japonya ve Almanya tespiti güzel.

Ancak ben Türkiye'yi öyle en büyük düşman,çok korkulacak muhteşem bir devlet olarak gördüklerini zannetmiyorum.

1.Dünya savaşından sonra Almanya yı da büyük bir devlet olarak görmüyorlardı. Ve bunu hatasını 2.dünya savşında anladılar.

Şu anda 2.dünya savaşından libel olan devletlerden İtalya ekomosini kaldıramıyor.Askeri olarak artık çöküştüler.

Almanya devşirlenmiş ülke olmuş. Batı Amerikanın doğu Rusya nın il ve ilçeleri gibi.

Japonya ise Abd nin arka bahçesi olmuş

Avusturya ise artık ne önemli silahı turizm işinde turist toplamak.

Yani hiç bir devlet artık küçümsenmiyor yada görmezden gelinmiyor.

Vy taraflı bir yazı değildir. İşallah

Çevrimdışı Dadakoğlu

• The show must go on
  • Onursal Üye
  • Kral
  • *
  • Dadak Paşa
« Yanıtla #15 : 22 Mart 2010, 01:30:44 »
Türkiye meselesine gelince, istikrarsız ve bağımlı bir devlet olmamızı istedikleri bir gerçek. Ancak ABD Türkiyenin bölünmesini istemez. Türkiye'nin bölünmesi Avrupa'nın işine gelir. Çünkü Türkiye Türk-kürt diye bölünürse, Abd bu iki taraftan birini seçmek zorunda kalır. Her iki seçimde ABD nin bölgede güç kaybetmesi anlamına geliyor. Biz herşeyin abd boyutunu yüzeysel olarak düşünüyoruz. Mesela pkknın ardında abd var, askerlerimizi onlar şehit ediyor diyoruz. Ancak Pkk şuan çift yönlü olarak yönetiliyor ve Türk milletinin abd hakkında düşüncelerini bilen Avrupa zaman zaman pkk adı altında sansasyonel eylemler yapıyor.

Türkiye'nin şimdiye kadar gelişmesine engel olmasalardı, Türkiye Ortadoğu'yu kontrol edebilirdi. Zira Ortadoğu'yu en rahat kontrol altına alabilecek ülke olarak Türkiye var. Bu yüzden dolayı ABD, Türkiye'nin gelişmesine fırsat vermek istemiyor ve bu yüzden önemli bir düşman olarak görüyor.

Bölünmesinide yine aynı sebepten dolayı istiyor. Doğu'da bir Kürdistan kurulabilirse, Türkiye, Ortadoğu'yu kontrol edebilecek konumdan çıkar.

Çevrimdışı karaasi

• Asil
  • *
« Yanıtla #16 : 22 Mart 2010, 19:26:28 »
Bana kalırsa Abd Türkiyenin bölünmesini istemiyor. Dediğim sebepten, eğer Türk'e karşı olursa güçlü bir müttefik devleti, Kürt halkına karşı olursa da çok büyük bir halk tabanını kaybeder. Yüzeysel düşünmeyin. Abd nin ortadoğuyu kontrol etme sebebi kendine petrol stoklama değildir. Türkiye'nin Ortadoğu da büyük bir rol üstlenmesi Abd nin karşı çıkacağı bir olay olmaz. Zira şuanda devletimiz pek çok alandan Abdye bağlı. Türkiye'nin Ortadoğuda ikinci bir lider vasfına sahip olması, Abd'nin Ortadoğudan elini güçlendirecek, Avrupa'nın ise zayıflatacaktır.
"Sana dilsiz, dudaksız sözler söyleyeceğim/ Bütün kulaklardan gizli sırlardan bahsedeceğim/ Bu sözleri sana, herkesin içinde söyleyeceğim/ ama senden başka kimse duymayacak/ Kimse anlamayacak..."

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.