Gönderen Konu: Tartışma Hitlerin üstüne çok gidiyorsunuz (AZ Bİ GELİN)  (Okunma sayısı 2214 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fakeswift

  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • İleti: 470
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hitlerin üstüne çok gidiyorsunuz (AZ Bİ GELİN)
« Yanıtla #20 : 06 Kasım 2017, 09:06:19 »
Şimdi şöyle bir sıkıntı var insanoğlu ettiğini bulmazsa anlayamıyor nitekim Almanya'da Hitler'e karşı ilk ciddi savaş karşıtı savaşın sorgulandığı dönem Hamburg'un müttefik bombardımanına tutulmasıyla başladı. Almanya ve Japonya halkı beyni yıkanmış savaşı destekleyen bir kitleydi o dönemde, savaş dışında hiçbir şeyden anlamayacak yobaz iletişime kapalı ırkçılar dinciler vs. var ya o tarz. Müttefikler savaşın yıkıcılığını Almanya ve Japonya'nın kendi topraklarında yaşatmasaydı muhtemelen bugünkü gibi aşırı demokrasi yanlısı modern Almanya ve Japonya olmayacaktı. Çünkü o kadar ağır propagandayla yetişmiş çocukların ülkesinin sadece iktidarı değişirse 20 yıl sonra başka bir faşist hükümet daha gelir.

Ek olarak Müttefikler bunu bilerek yaptı İngiliz Kurmayı yanıcı bomba kullanılması için özel talimat bile verdi, özellikle büyük tren istasyonundaki kaçmaya çalışan sivilleri vurdular. Fakat İngilizleri de anlamak lazım, dünyaya uzaydan bakan İsveç değiller savaşı bizzat yaşamış bir halk. Sömürgelerinde olsun Coventry'de Londra'da baya bombalandılar. Sırf bunun için bir sürü çocuğu ailelerinden koparıp yer altı okullarına gönderdiler hava saldırısı önlemi olarak. Savaş psikolojisi kolay bir şey değil. İran Ankara'yı bombalasa biz de Tahran'ın çoğu sivil mi deriz? Bence bizim insanımız daha az der bu lafı. Bence Dresden bombardımanı ve benzeri suçları kim olsa yapardı ve yapılmasa belki de ders almış bir Almanya olmazdı.
 

Çevrimdışı pistoltr

Ynt: Hitlerin üstüne çok gidiyorsunuz (AZ Bİ GELİN)
« Yanıtla #21 : 06 Şubat 2018, 15:14:03 »
Almanya da sırf savaş olsun, biraz çatışır eğleniriz diye savaş çıkarmıştı zaten...
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2018, 16:38:48 Gönderen: pistoltr »
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi
 

Çevrimdışı TürkHan

Ynt: Hitlerin üstüne çok gidiyorsunuz (AZ Bİ GELİN)
« Yanıtla #22 : 10 Şubat 2018, 13:45:22 »
2.Dünya Savaşında savaşmış her (büyük) devlet savaş suçlusudur.Amerikan ve Rus askerleri Almanya ve İtalya işgali sırasında nasıl katliamlar yaptıkları hala gün yüzüne (tam olarak) çıkmadı.Savaşı Almanlar kaybetti ve tarih onların üstüne çizik attı.Hitler kazansa onun tarihi okunacaktı.
+1
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?
 

Çevrimdışı Winchester 34

Ynt: Hitlerin üstüne çok gidiyorsunuz (AZ Bİ GELİN)
« Yanıtla #23 : 19 Mart 2018, 09:41:48 »
Hitler eğer daha fazla savaş açmasaydı.Çekoslovakya yı aldığından dursaydı.O zaman Almanya büyük güçtü.
 

Çevrimiçi CaisuEu4

Ynt: Hitlerin üstüne çok gidiyorsunuz (AZ Bİ GELİN)
« Yanıtla #24 : 19 Mart 2018, 17:22:29 »
Almanyada suçlu Rusyada suçlu İngilterede suçlu Fransada suçlu Hitler 30 Milyon insan katlettiyse onun 3 katı kadar katliam yapan insanlar var işgalci soykırımcı devletere nobel barış ödülü layık görülüyor.