Gönderen Konu: Venediklilere Ayar Ecdadımız  (Okunma sayısı 761 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CaisuEu4

Venediklilere Ayar Ecdadımız
« : 05 Aralık 2017, 13:04:26 »
Ecdadını unutanlar kaynaksız ırmağa köksüz ağaca benzer.

Malumum oldu ki sarayının duvarına hakkımızda bazı herzeler yazdırmışsın. Aramızdaki anlaşmaya riayet bir tarafa, hükümdarların en kudretlisi olan bana nezaketini de ihmal ermişsin. Ol sebepten bu namemi getiren çavuşum emanetimi sana verdikten geru, hemen o an ve kendisinin gözü önünde bu duvarı yıktıracaksın! Şayet ola ki ihmalin görüle, bilesin ki bizden sana acı bir azap dokuna

Beyazıd Han Hazretleri.

Çevrimdışı Hynkel

Ynt: Venediklilere Ayar Ecdadımız
« Yanıtla #1 : 05 Aralık 2017, 13:40:56 »
Paylaşılmasında sakınca yok ama neden kahve ağzıyla başlık açıyorsun? Burası bir forum.
Hürriyet, Müsavat, Uhuvvet
Kilâb-ı zulme kaldı gezdiğin nâzende sahrâlar
Uyan ey yâreli şîr-i jeyân bu hâb-ı gafletten

Çevrimdışı Stalker

« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2017, 13:47:43 »
Ecdad ecdatta kalsın gördük vahdettini. mustafa kemal atatürkün askerleriyiz...

45 gün yasaklı.

Çevrimdışı CaisuEu4

« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2017, 14:31:13 »
Facialara kalkan olamadım ise de; siper sâika (paratoner) vazifesi gördüm... Bütün musibetleri üzerime çektim. Kendimi feda ederek vatanı kurtarmaya çalıştım. Dinine, devletine, vatanıma ve milletine hıyanet edenlerin aziz Allah'ın kahreden kudretli gücüne hedef olması için yakarıyorum..Her tarafı istilâ eden inkılâb ve ihtiras içinde karşı koyma yahut başeğme imkânını bulamadım. Kamuoyuna sükûn ve durumda açıklık belirinceye kadar İstanbul'dan geçici olarak ayrılmaya karar verdim..Vekili olduğum şanı yüce peygamberin yaptığını yaptım, hicret ettim..Elbet birgün hak kuvvete üstün gelecek ve necîb milletimiz hakikatleri öğrenecektir..Biz her şey olabiliriz. Cahil, tecrübesiz, hatalı bir siyasete kapılmış olabilir ve zararlar da verebiliriz ama Osmanoğlu olarak nasıl vatan haini olabiliriz? Halife-i Müslimin Vahidettin.

Çevrimdışı Stalker

« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2017, 14:36:44 »
Sen şeriat mı istiyorsun? Muhtemelen senin gibi insanlar Atatürk'ü de sevmez değil mi? Laiklikten nefret eder, bas bas bağırır cumhuriyet bize ne kazandırdı ki diye! Farkında değilsiniz. Arap olma yolunda gidiyorsunuz. Arap özentisisiniz işte yalan mı? Türklüğünüzü unutmuş, 4 kadın, siyah çarşaf, 0 özgürlük yolunda gidiyorsunuz. Teknolojide, bilimde, eğitimde, şeriat mı istiyorsunuz? Ülkeyi yıllarca daha mı geri götürmeye çalışıyorsunuz ? Cidden kaçıncı yüzyıldayız, halen neyin derdindesiniz? Bende Osmanlıyı seviyorum fakat geçmiş geçmişte kaldı. Orta çağda kılıç kalkan devrinde değiliz! Aydınlanma çağındayız ve %99 müslüman dediğiniz halkın %50'si kağıt üzerinde müslüman.
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2017, 14:47:28 Gönderen: Agnostik »
45 gün yasaklı.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Yönetici
  • *
  • Beğenildi: 42 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2017, 14:41:07 »
Ahhahha.

Çevrimdışı battle4royal

« Yanıtla #6 : 05 Aralık 2017, 14:50:41 »
hacı bi tek ben mi anlamıyorum bu çocuğun yazdıklarını? Yemin ederim google translate'e atasım geliyor gönderileri. Bi de bu sitenin yaş ortalaması neden çok düşük? hep mi böyleydi?

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Yönetici
  • *
  • Beğenildi: 42 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Aralık 2017, 14:53:50 »
Konunun tarihi bir değeri olmadığı için, kilitlenmiştir. İstiyorsan tarihi kişilerin sözleri konusuna devam edebilirsin. @CaisuEu4