Gönderen Konu: Turks and Caicos Islands  (Okunma sayısı 7365 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı human

• Sekban
  • *
  • koyaanisqatsi
    • Profili Görüntüle
Ynt: Turks and Caicos Islands
« Yanıtla #20 : 31 Ağustos 2015, 22:22:43 »
Tek boynuzlu unicorn dışında hiç bir yerde o dönemlerde tek boynuzlu canlı falan görmedim günümüzde falan olabiliyor mutasyona uğraşmış radyasyon yüzünden 2 boynuzu olması gerektiği yerde 1,3,4 boynuzu olan hayvanlar var ama o dönem ne alaka ki radyasyonu o dönem ağızımıza alamayız, bu da başka bir tartışma konusu.
<a href="https://media.giphy.com/media/3o85xky3bBsb8fysZG/giphy.gif" target="_blank" class="new_win">https://media.giphy.com/media/3o85xky3bBsb8fysZG/giphy.gif</a>
Cidden ne demek istedin?  ;D
All day and all of the night!

Çevrimdışı Augustinus

• (Vatikan Müftüsü)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 31 Ağustos 2015, 22:23:09 »
Yapabiliyorsan buyur gemiyi ben kiralayım çık dünyayı gez bana doğru bir harita hazırla.

Yanlış anlaşıldım galiba, harita dönemi için başarılı. Ama "ermiş biriymiş, göğe yükselmiş" gibi bir durum yok. Böyle doğaüstü olaylar gerçekleşseydi haritada  hatalar bulunmazdı.
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2015, 22:30:23 Gönderen: Vatikan Müftüsü »

Çevrimdışı cemoooo

• Yönetici
  • *
  • Burrard
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 31 Ağustos 2015, 22:23:40 »
Tek boynuzlu unicorn dışında hiç bir yerde o dönemlerde tek boynuzlu canlı falan görmedim günümüzde falan olabiliyor mutasyona uğraşmış radyasyon yüzünden 2 boynuzu olması gerektiği yerde 1,3,4 boynuzu olan hayvanlar var ama o dönem ne alaka ki radyasyonu o dönem ağızımıza alamayız, bu da başka bir tartışma konusu.
Öncelikle mutasyonun meydana gelmesi için radyasyon elzem değil. Haritalarda genellikle o bölgeyi betimleyen detaylara veya ilginç olaylara/varlıklara (destansı gemici hikayeleri) yer verilir. Piri Reis tek boynuzlu bir canlı çizdiğine göre gemici veya tüccar eşraftan bu yönde bir duyum almıştır.
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2015, 22:33:31 Gönderen: cemoooo »
Whatever happens,
we have got The Maxim gun,
and they have not.

Hilaire Belloc

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 31 Ağustos 2015, 22:33:28 »
Ecdat Reloaded hikayesini yazarken karşılaştığım ilginç detay. (Ayrıntılı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.)

Türkler anlatılan efsanelerde her daim karşımıza çıkmaya devam ediyorlar. Özet geçersek Quivira adlı altından şehre gitmek için The Turk denilen bir yerli rehber ile anlaşmış İspanyollar. The Turk ise onları bu şehre götürmek yerine oyalamayı tercih etmiş ve durumu çakmamaları için elinden geleni yapmış. Sonu ne şekilde oldu bilemiyorum açıkçası. Merak edenler şuraya bakabilirler;
http://www.kansasgenealogy.com/history/turk.htm

Edit: Bu arada Piri Reis'in Kanuni'nin emriyle 70-80 yaşlarında astırıldığını biliyor muydunuz?
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2015, 22:40:52 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Ayran.Forever

« Yanıtla #24 : 31 Ağustos 2015, 23:09:49 »
Yapabiliyorsan buyur gemiyi ben kiralayım çık dünyayı gez bana doğru bir harita hazırla.
Gemi kiralayacaksan ben alabilirim bir adet. Çok güzel harita çizerim Piri reisi tokatlar geçerim :(.

Çevrimdışı ketolar

« Yanıtla #25 : 31 Ağustos 2015, 23:10:35 »
Cidden ne demek istedin?  ;D
Diyorum ki hiçbir mitolojide falan tek boynuzlu hayvan olarak unicorn dışında bir canlı görmedim ama resimde var yani mitoloji ile olma alakası yok mutasyonla olmuş olabilir demek istedim belki radyasyondan mutasyon olmuş olabilir ama radyasyonun o dönemde ne işi var dememiz gerekir işte burada da dünya dışı canlılar devreye giriyor yani bahsettiğim gibi ayrı bir tartışma konusu.

Çevrimdışı PashaZade

« Yanıtla #26 : 31 Ağustos 2015, 23:12:20 »
Uçuk olabilir belki ama bana Göre Piri Reis (Ruhu Şad Olsun) Astral seyahatle yaptı. Hz. Muhammedinde ben semaya Astral seyahat ile yükselidiğini Kudüse o şekilde gittiğini düşünüyorum. Benimle konuşmak isteyenler buradan iletişime geçebilirler : steam nick SonundaİsminiDeğiştirenAdam.

Çevrimdışı satisfaction baby

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 31 Ağustos 2015, 23:14:01 »
Bence Piri Reis şizofrendi anlattıklarınıza göre.
Koskoca Piri Reis'i ne hale soktunuz. Adam eski haritaları bulmuş bir adam. Oradan çıkarıp çizdi işte. Einsteinin atomu parçalaması da cinler sayesinde mi üstad.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 31 Ağustos 2015, 23:14:20 »
Forum coştu bu aralar.

Çevrimdışı PashaZade

« Yanıtla #29 : 31 Ağustos 2015, 23:15:53 »
Zaten bana göre dedim. Ayrıca cinlerle konuşmak onları görmek anormal ise HZ.Süleyman en iyisini bilirdi. Neden cinlerden yararlanmış olmasın ? Bana da sen dediğin için çok mantıklı geldi...

Çevrimdışı human

• Sekban
  • *
  • koyaanisqatsi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 31 Ağustos 2015, 23:16:16 »
Bence Piri Reis şizofrendi anlattıklarınıza göre.
Koskoca Piri Reis'i ne hale soktunuz. Adam eski haritaları bulmuş bir adam. Oradan çıkarıp çizdi işte. Einsteinin atomu parçalaması da cinler sayesinde mi üstad.
Hayır o uzaylılar sayesinde.  :P
Piri Reis bu haritayı kendi gezerek çizmiş olabilir fakat diğer haritacılardan destek alması muhtemel bakılıyor, forumda bir konu vardı bunun hakkında.
All day and all of the night!

Çevrimdışı Ayran.Forever

« Yanıtla #31 : 31 Ağustos 2015, 23:17:36 »
Diyorum ki hiçbir mitolojide falan tek boynuzlu hayvan olarak unicorn dışında bir canlı görmedim ama resimde var yani mitoloji ile olma alakası yok mutasyonla olmuş olabilir demek istedim belki radyasyondan mutasyon olmuş olabilir ama radyasyonun o dönemde ne işi var dememiz gerekir işte burada da dünya dışı canlılar devreye giriyor yani bahsettiğim gibi ayrı bir tartışma konusu.
Mutasyon dediğimiz arkadaş için ekstra bir radyasyona gerek yok. Uzayda var olan radyasyon nedeniyle sürekli mutasyonlar oluşuyor ama bunların çoğu otomatik düzeltiliyor :(. Dünyada insan nedeniyle oluşan ekstra radyasyon düzeltilemeyen hasarları arttırıyor sadece.

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 31 Ağustos 2015, 23:18:02 »
Zaten bana göre dedim. Ayrıca cinlerle konuşmak onları görmek anormal ise HZ.Süleyman en iyisini bilirdi. Neden cinlerden yararlanmış olmasın ? Bana da sen dediğin için çok mantıklı geldi...

Gece vakti cin dememek lazım aslında. Üç harfli diyelim.
(Not: ABD'den yazıyorum, burada gündüz panpalar .p)

Çevrimdışı unonimus

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kinoshita Hideyoshi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 31 Ağustos 2015, 23:20:42 »
Hz. Muhammedinde ben semaya Astral seyahat ile yükselidiğini Kudüse o şekilde gittiğini düşünüyorum.

Miraç (en bilinen miraç) beden ve ruh ile oldu.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 31 Ağustos 2015, 23:21:11 »
Human şu konuya bakıyor birazdan alıntı çakar az bekleyin.

Çevrimdışı PashaZade

« Yanıtla #35 : 31 Ağustos 2015, 23:23:28 »
Hakkaten adamı maymun ettiniz. Dalga geçmeyin bari. Uzaylıları sokmayaydın iyiydi :D Kim var kardeş Piri Reisin zamanında bütün Kuzey ve Güney Amerikayı gezmiş. Madem anlattıklarını çizmiş Piri Reis başkalarının, o zaman yazdığı eserin anlamı çizdiği haritanın güzelliği ne ? Kitap 1513 de bitiyor. Christopher Colomb'un adanın Hindistan olmadığını anlaması bile 15 sene geçti. Vespucci evet belki düşünülebilir çok büyük bir adammış ama Piri Reis le görüşme olasılıkları sıfır. Adam zaten 1512 de ölüyor (Kitabın bitmesinden 1 sene önce). Ben dedim Astral seyahat o dedi cinler o dedi uzaylılar; birisi de Vikingler desin de güleyim Bari. Neyse ben yokum uyuyacam bişe yazamıcam yani

[/EVET O KONUDA KANUNİYİ KINIYORUZ...size]

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 31 Ağustos 2015, 23:25:11 »
Adamın biri Mustafa'yı astırdı diye Kanuni'ye dava açmıştı. O aklıma gedli şimdi. .p

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 31 Ağustos 2015, 23:32:55 »
Boğdurdu* :)

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 31 Ağustos 2015, 23:34:15 »
Aynen yanlış oldu. :D
Bir de tarih okuayacağız olacak şey değil. Üstte piri reis muhabbeti olduğu için karıştı. .p

Çevrimdışı ketolar

« Yanıtla #39 : 31 Ağustos 2015, 23:37:53 »
Tarih okumayı bende istiyorumda önce dil okuyacağım sonra tarihi 2. üniversite olarak okurum her neyse şunu söyleyim Piri Reisin oraya gitmesi olası bir durum ama tartışmaya açık yinede.